Історики: Дивно, але найгірший рік в історії – НЕ 2020

Якщо сьогодні у кого-небудь запитати, який рік вони вважають найгіршим в історії, то всі скажуть – 2020, коли нас замкнули в будинках і не дозволяли виходити на вулицю без особливої потреби. З того часу наше життя кардинально змінилося. І все ж історик і археолог Майкл Маккормік думає інакше.

За його словами, 536 рік нашої ери вважається найгіршим роком для життя. Це вас трохи спантеличило? Якщо не 2020 рік, то чому не 1918 рік? Це був останній рік Першої світової війни й час, коли від іспанського грипу загинуло до 100 мільйонів людей у всьому світі. На загальну думку, це був дійсно жахливий рік. Ще є 1349 рік, коли Чорна смерть вбила до 20 мільйонів осіб і практично половину Європи. Є ще роки до Другої світової війни, теж жахливі. Так чому 536?

Маккормік, професор історії Середньовіччя в Гарвардському університеті, сказав, що 536-й був «роком, що передував одному з найгірших періодів в історії людства». Раніше в тому ж році відбулося виверження вулкана в Ісландії, що було встановлено в результаті дослідження швейцарського льодовика, проведеного Маккорміком і гляціологом Полом Майевскі. В результаті виверження був виділений попіл, який, ймовірно, призвів до утворення туману, що огорнув Європу, Близький Схід і деякі частини Азії на цілих 18 місяців, зануривши Землю в темряву.

“Бо сонце світило без яскравого світла, як місяць, протягом усього року”, – писав візантійський історик Прокопій. Римський політичний діяч Кассіодор сказав, що сонце мало «блакитний» колір, що Місяць не сяяв і що «пори року, здається, перемішалися між собою». Він додав, що в цей час опівдні тіла людей не відкидали тінь.

Після темних днів настав період холоду, коли літні температури впали на 1,5 ° C до 2,5 ° C. Це стало початком найхолоднішого десятиліття за останні 2300 років, яке призвело до знищення посівів у всьому світі й масового знищення врожаю. Настав голод.

Бубонна чума прийшла на планету в 541 році, що ще більше посилило страждання світу. Її називали Юстиніанської чумою і поширилася вона з римського порту Пелусій в Єгипті. Майже половина населення Східної Римської імперії померла, що призвело до її остаточного падіння.

Ще одне масивне виверження вулкана відбулося між 540 і 547 роками й в поєднанні зі спустошенням, викликаним чумою та іншими катаклізмами, викликало економічний спад в Європі майже на все наступне століття.

Але оскільки ми не жили в той час, то можемо справедливо називати 2020 рік найгіршим в нашому житті, адже всі його випробування ми пройшли особисто.

А який рік ви вважаєте найгіршим? Люди в минулому жили краще або гірше нас?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Adblock
detector