Карл Юнг і його 5 секретів щастя

«Головний привілей усього життя – це стати тим, ким ви дійсно є».Карл Густав Юнг.

Сьогодні секрети щастя Карла Юнга настільки ж актуальні, як і кілька десятиліть тому. Швейцарський психіатр і родоначальник аналітичної психології був набагато більше, ніж просто людиною, що подарувала нам поняття архетипів і колективного несвідомого. Юнг був експертом в сфері, де тісно переплітаються людські емоції, фантазії, потреби і шляхи до щастя.

В одному з інтерв’ю за часів розпалу Холодної війни він сказав: «Усі ми є джерелами майбутнього зла. Я не той, ким мене робить життя, а той, ким я сам хочу стати». Юнг знав, що люди однаково здатні як на жахливі речі, так і на великі справи. За його словами, реалізувати свої надії і мрії про добробут людей можна тільки за допомогою індивідуалізації. І це цікаве поняття теж тісно пов’язане зі змістом, який Юнг вкладав в поняття щастя.

Він вважав, що індивідуалізація – це процес набуття розумової свободи. Така свобода дозволяє жити без страху або тривожності і стати цілісною особистістю, якій не потрібно нічого приховувати. Ваше несвідоме проявить себе, дозволивши чесніше побачити свої цілі.

А ще Карл Юнг склав простий список речей, які, на його думку, могли б зробити людину щасливою. Зробив він це під час серії інтерв’ю, зібраних згодом в одній книзі «Юнг говорить» (1987 рік).

Існує безліч способів стати щасливим. Але багато хто з них заводять людину в пастку позитивності, яка насправді зачіпає лише верхівку проблеми. Як правило, такі способи далекі від реальності і не пропонують конкретних дієвих порад. Юнгівський ключ до щастя хоч і виглядає спрощеним, але в ньому є щось таке, що відрізняє його від всіх інших порад.

Родоначальник аналітичної психології стверджував, що якщо ви будете одержимо гнатися за цими п’ятьма речами, то в кінцевому підсумку досягнете протилежного результату. У вас повинно бути чітке бачення своїх цілей, ви повинні бути гнучкими, сприйнятливими і керуватися інтуїцією. Як би це сказав сам Юнг, вам необхідно навчитися виявляти наявність синхронічності, здатної наповнювати ваше життя несподіваними чудесами.

А тепер давайте перейдемо до секретів щастя, які вивів Карл Юнг.

1. Міцне фізичне і психічне здоров’я.

Ці поняття взаємопов’язані. Насправді Карл Юнг вірив, що психологія є єдиною наукою, здатною врятувати людину і оцінити стан її здоров’я.

З огляду на сказане, він не вважав, що основна мета психології полягає в лікуванні розладів психіки. Юнг дивився на неї як на інструмент самореалізації людини, чіткого визначення її цілей і самопізнання. І для нього це було таким же ключем до щастя, як і фізичне здоров’я.

2. Хороші відносини.

У кожному керівництві по досягненню щастя можна прочитати, що однією з його основ виступає якість ваших відносин з іншими людьми. Жити окремо від інших людей неправильно. Ви потребуєте прихильності, дружби, безпеки і любові.

Вам потрібно з кимось спілкуватися, ділитися, відкривати нові горизонти, вчитися піклуватися про когось і самому приймати таку турботу, а також налагоджувати контакти.

3. Здатність сприймати красу мистецтва і природи.

Мистецтво – це створений людиною продукт культури, сенс якого виходить далеко за межі понять естетичності. Кожен твір мистецтва містить в собі ще й сутність його творця.

Творчі особистості вкладають свої емоції, креативність, ідеалізм, новаторство і майстерність в речі, які з’являються в їхній уяві, і в те, що Юнг називав колективним несвідомим.

Ви повинні вміти цінувати все, що може вас підняти, принести задоволення і зробити щасливими.

Те ж саме стосується і здатності цінувати природу. Всі ми діти природи. Кожна істота і місце на нашій планеті можуть наділити вас цінними знаннями, потрібно лише знати, куди дивитися.

4. Вірте у що-небудь, наприклад релігію або філософію.

На думку Карла Юнга, щастя неможливе без духовної складової. Не важливо, буде це релігійна доктрина або філософський напрямок, але віра у «що-небудь» може послужити фундаментом вашого благополуччя. Вона надає будь-якому досвіду зміст і сенс, примушуючи вас відчувати, що світ далеко не такий, яким він здається.

Віра наповнює ваше існування сенсом і метою.

5. Цікава робота.

Юнг багато говорив про те, як сильно в дитинстві йому хотілося стати археологом. Життя ж повело його по шляху медицини, а потім більш вузької його сфери – психіатрії. Але Юнг як і раніше захоплювався історією, антропологією і завжди прагнув «копнути глибше» в різних частинах вивчення людини. І він зумів зробити це, присвятивши себе аналітичній психології.

Те, наскільки цікавою буде ваша робота, не завжди залежить тільки від вас. Але якщо ви зумієте приймати правильні кар’єрні рішення, з огляду на цілі, що стоять перед вами, то знайти роботу до душі буде набагато простіше.

Сократ якось сказав: для того, щоб стати щасливим, потрібно спочатку заглянути всередину себе. В якомусь сенсі це збігається з висловлюваннями Юнга. Суть в тому, щоб почути свій внутрішній голос. Тоді ви відчуєте себе вільними і живете так, як вам захочеться. 

Як ви ставитеся до філософії Юнга?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ira
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector