Коли ти зігріваєш серце інших, тоді й сам зігрієшся

Як не дивно, але власником найвідомішої німецької пекарні під час Другої світової війни є – Енжел, він єврей. Відчуваєте нотки абсурду? Проте, як йому це вдалося та чому він залишився досі живим читайте у цій статті та пізнаєте однієї із найвизначніших мудростей життя.

Енжел сказав свій секрет: «Знаєте, чому я живий? Я був ще зовсім дитиною, коли нацисти в Німеччині почали безжально мучити євреїв аж до смерті. В Аушвіц я опинився саме через нацистів, адже вони туди нас перевезли. Ми жили там в умовах, які несприятливі для життя: у нас не було не їжі, ні води. Також, ми спали просто у холодних вагонах, а на вулиці падав сніг та був страшенний мороз. Мені здавалося, що мої ноги вже відмерзли, бо я їх зовсім не відчував, а губи та щоки майже не рухалися. Там було таких, як я – сотні, усі стогнали, а діти з кожним днем все рідше плакали…

Біля мене був єврей, якого всі просто обожнювали у нас в місті. Я зовсім не впізнавав його, адже раніше гордий, такий веселий та добрий чоловік став раптово не таким. Він тремтів, здавався безпомічним та навіть, дещо жалюгідно. Я прийняв рішення обійняти його, аби він зміг зігрітися, ще й подумав, що варто сказати щось хороше, аби підбадьорити. Так, я сам втомився від цих мук, проте я не припиняв зігрівати цього чоловіка.

Минула ціла ніч, а я не зупинявся. Зранку, коли я нарешті почав щось бачити, бо світло пробивалося, крізь трухляві дошки, злякався – бо скільки замерзлих трупів бачити не був готовий. Кров у всіх перестала циркулювати, лише я і старий залишилися жити, бо ми зігрівали один одного. 

А ось і секрет того, як залишитися живим навіть тоді, коли тебе хочуть знищити: коли ти зігріваєш серце інших, тоді й сам зігрієшся.

Якщо ти віддаєш комусь позитивні емоції, то й отримуєш навзаєм такі ж, якщо ти когось любиш то і тебе будуть любити. 

А ви любите обійми?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Anna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector