Люди з цими 3 рисами особистості схильні до зрад

Ось що варто знати про тривожні дзвіночки …

Емоційні наслідки подружньої невірності багато в чому схожі на відомі «стадії скорботи». Насамперед нас хвилею накриває шок, викликаний тим, що близька вам людина зрадила вашу довіру, і, можливо, навіть заперечує те, що трапилося, поки ви намагаєтеся це усвідомити і осмислити. За шоком слідує біль і гнів, і в кінцевому підсумку все це призводить до одного й того ж питання: «Чому люди взагалі зраджують?»

Як вважає доктор філософії Келлі Кемпбелл, є безліч причин, за якими люди зраджують, але додає, що не варто демонізувати зради. «Ми навіть не знаємо, чи закладено природою в людях моногамність, як така. Просто деякі люди спочатку більш філософськи ставляться до вільних стосунків, а для інших це табу, переступати яке не можна ніколи і ні в якому разі».

Саме тому Кемпбелл вважає, що для будь-якої пари вкрай важливо заздалегідь обговорити, що для них означає поняття зради і невірності в цілому. «Ви повинні чітко розуміти, який сенс ваш партнер вкладає в це поняття. Чоловіків, як правило, набагато сильніше шокує фізична невірність, а жінки більше цінують емоційну вірність і прихильність. Якщо ви не обговорите ці питання, звідки вам знати, де пролягає межа, яку не варто переступати?»

Отже, ось що варто знати про тривожні дзвіночки і тому, що робити далі.

Вони часто провокують конфлікти і рідко бувають з вами спільної думки.

«Більшість дослідників згодні з тим, що здатність співчувати і співпереживати має дуже велике значення у відносинах», — вважає Кемпбелл. — Деякі люди при високому або відносно високому звичайному інтелекті відрізняються досить низькими показниками емоційного інтелекту. Такі люди практично повністю позбавлені емпатії, і, як стверджують дослідники, з більшою ймовірністю можуть зрадити поточному партнеру: просто тому, що не здатні відчути на собі його або її біль».

Ваше життя не переплетене.

«Якщо ви помітили, що ваше життя не переплетене, і в ньому немає обопільного взаємопроникнення, це не дуже добра ознака, — зазначає дослідник. — Коли ви разом, ви частіше обмінюєтеся важливою інформацією про своє життя, чи тримайте її при собі? Ми повинні бути відкритими і вразливими перед вашим партнером, і це дуже важливо для здорових відносин».

Ви бачите ваші відмінності, як недоліки.

Також Келлі Кемпбелл вказує на те, що стара «аксіома», яка звучить, як «протилежності притягуються» часто не дуже працює з реальними відносинами. Спочатку особливості чийогось характеру можуть здатися вам навіть бажаними, тому що вони служать противагою для вашого характеру, і ви вважаєте, що ця противага вам потрібна. Але з часом люди з дуже різними характерами починають бачити ці відмінності як мало не фатальні недоліки.

Вони стали нарцисичними

«Звертайте увагу на зміни в поведінці вашого партнера», — радить Кемпбелл. Вона зазначає, що схильність до нарцисизму здатна доставити чимало проблем у відносини.

Нарцисичні люди більш схильні до зрад. Так що якщо ви помітили, що останнім часом ваш партнер починає вимагати більшої уваги до себе — наприклад, явно чи приховано заграючи з офіціантками в кафе — можете вважати це тривожним дзвіночком.

Причини зрад

Є безліч причин, за якими люди можуть зраджувати, але, як правило, всі вони діляться на три загальні категорії: індивідуальні, пов’язані з відносинами і ситуаційні.

«Фрази на кшталт «Чорного кобеля НЕ відмиєш дочиста» і «З бабія не зробити зразкового сім’янина» відносяться до індивідуальних причин зрад — тобто до індивідуальних особливостей людини, які роблять його або її більш схильним до подружньої невірності», — говорить Кемпбелл. Тут вступає в гру безліч факторів, серед яких особливості характеру, релігійні або політичні переконання і навіть гендерні стереотипи.

Ті, хто зраджує з причин, пов’язаних з відносинами, в яких вони перебувають зараз, роблять це тому, що не відчувають себе задоволеними. Дослідники відзначають, що відносини, які характеризуються незадоволеністю, проблемами в сексуальному житті і високою конфліктністю, відрізняються високою ймовірністю подружньої невірності. Крім того, цю ймовірність підвищують серйозні відмінності між партнерами в характері, рівні освіти і так далі.

І, нарешті, бувають ситуаційні причини. Ця категорія належить до людей, характер яких у звичайних обставинах не розташовує до зрад, але які потрапляють в ситуацію, яка підштовхує їх до думок про неї (а то і до дій). Це може бути щось дуже просте — наприклад, відрядження і приваблива сусідка в сусідньому номері або зміна роботи, коли людині доводиться спілкуватися з новими людьми. Такі зради, як правило, поодинокі, і люди можуть потім дуже про них шкодувати, але, з усім тим, вони відбуваються.

Наступний крок

Отже, ви прийшли до висновку, що партнер порушив вашу довіру, і ви зіткнулися зі звичайним в такій ситуації питанням: а що тепер робити? Спробувати склеїти і зцілити відносини або ж просто розвернутися і піти?

Кемпбелл говорить, що якщо хочете дізнатися у вашої другої половинки, чому вона зрадила, то це цілком нормально, але рекомендує утримуватися від непотрібних подробиць: «Особисто я б спробувала поговорити з партнером, не завалюючи його з самого початку купою звинувачень і засуджень. Попросила розповісти про те, що трапилося з його точки зору, а також про те, чому, на його думку, це сталося. Чи дійсно справа тільки в ньому?»

Спробуйте підійти до цієї розмови з відкритої позиції, щоб він або вона не закрилися, перейшовши в глуху оборону, замість цього розповівши лише те, що ви хочете від них почути.

Другий аспект, який варто взяти до уваги: ​​чи відчуває партнер каяття з приводу того, що сталося. Ви не зможете виправити відносини, якщо партнер переходить в контратаку, звинувачуючи в тому, що трапилося вас або просто не збирається говорити правду з приводу того, що привело до зради. Вирішіть для себе, чи зможете ви при цьому довіритися їй або йому знову?

Повірте, вам не захочеться опинитися в ролі людини, яка, затамувавши злість, буде згадувати про все це при кожній новій сварці — це просто нездорово. Чи достатньо в вас сил для того, щоб повністю залишити все це позаду, пробачити партнерові зраду і знову довіритися йому?

І, нарешті, вам варто відступити трохи вбік, щоб поглянути на цю ситуацію тверезим поглядом і подумати про свої глибинні цінності і переконання. «Подумайте ось про що: чи були вони порушені настільки, що шляху назад більше немає?», — додає Кемпбелл. Якщо партнер вам зрадив, це може свідчити про те, що ви не задовольняли його потреби, але чи задовольняв він ваші?

Завжди пам’ятайте про почуття власної гідності і не дозволяйте витирати об себе ноги.

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: