– Мам, ну як ти собі це уявляєш. Марина категорично заборонила приводити дочку до тебе

Онуку бачу тільки через паркан в дитячому садку і плачу.

Біля цього дитячого садку часто гуляла літня жінка з собакою. Вона була дуже дорого одягнена, завжди доглянута і накрохмалена. Жінка з’являлася біля паркану якраз тоді, коли діти виходили на прогулянку. Вона тихенько зупинялася і починала милуватися одним малятком.

Женя росла дуже допитливою і красивою дитиною. Вона рано почала розмовляти, швидко знаходила контакт з однолітками і була улюбленицею всіх вихователів. У свої чотири з половиною роки дитина відмінно читала і рахувала, чим дуже дивувала навколишніх. А як вона виразно декламувала вірші! Дуже шкода, що її бабуся ніколи не була присутня на виступах юного обдарування …

Прогулянка закінчилася, і дітлахи задріботіли на обід і денний сон. Літня пані зітхнула і вирушила додому, тягнучи за собою на повідку свого пуделя. Останньому вже набридли ці щоденні вилазки до дитячого садка, але опиратися волі господині він не смів.

Марта Ігорівна поспішала додому, щоб розповісти чоловікові, як підросла Женя. Марк Петрович не брав участі в походах дружини. У нього хворе серце, і він боявся, що просто не зможе пережити таку бажану зустріч і захворіє.

По дорозі додому Марта Ігорівна набрала свого сина Сергія.

– Синочку, але може хоч на годинку. Давай її іграшками підкупимо, щоб матері нічого не сказала – запропонувала вона йому.

– Мам, ну як ти собі це уявляєш. Марина категорично заборонила приводити дочку до тебе. У неї на тебе давня образа. І ти зараз ставиш мене в дуже незручне становище. Ти ж знаєш, яка Марина категорична. Вона влаштує мені скандал, якщо дізнається, що Женя бачилася з вами. Дочка і так постійно питає, де її дідусь і бабуся. Ви для неї поїхали у відрядження … Все, мам, прощаюся, біжу на нараду.

Марта Ігорівна з болем в серці натиснула на «відбій». Як же вона втомилася від цієї ворожнечі. І чому Марина не розуміє, як важко бабусі не бачити внучку …Вдома Марк Петрович, відірвавшись від політичної газети, запитально подивився на дружину.

– Марко, все добре! Підросла так! Дуже схожа на Сергія маленького. Завжди з усіма грає і дружить.

– А ти не питала у сина, може щось змінилося … – з надією відповів Марк Петрович.

– Нічого не змінилося. Все так само … – зітхнула Марта Ігорівна і пішла готувати пиріг.

Увечері вона набрала свою нерозлучну подругу і спробувала їй поскаржитися на норовливу невістку.

Але Алла категорично зупинила голосіння Марти і різко відповіла:

– А ти на що розраховувала? Чи тобі нагадати? Коли Сергій вперше привів Марину додому, ти влаштувала істерику, що вона не вашого кола. Бачите у неї мама вчителем працює, а батько помер … Ти ж думала, що на твого телепня зазіхнула дочка президента, напевно … Після цього ти їм жити не давала, поки вони дитинку НЕ народили. А тоді що?

Потягла Маринку аборт робити! Уже про все домовилася. Добре, у твого чоловічка всюди були зв’язки. І чим це закінчилося? Втекла дівка через вікно в туалеті прямо в лікарняних тапочках. І після цього, зауваж, вона тебе і на весілля запросила, на яке ти демонстративно не прийшла, і з народженням внучки привітала. Ти хоча б посоромилася б їй нерви тріпати.

Вона мати втратила, коли була на восьмому місяці, а ти далі свою пісню співала, що та дитина не від Сергія. Ось тепер ходи і милуйся своїм маленьким Сергійком в дівочому обличчі. Як на мене, то тобі все по заслузі! – на останніх словах Алла фиркнула і кинула трубку.

Марта Ігорівна гірко заплакала. Їй було навіть страшно уявити, що сталося б, якщо невістка тоді не втекла через відкрите вікно … Не було б Жені. Такої красивої і тямущої, найулюбленішої і кумедної.

Марта вийшла заміж за розрахунком. Вона дуже поважала Марка Петровича. Той для своєї дружини зірки з неба знімав і в целофан пакував.

Коли народився Сергій, Марта зажила як королева. У неї були і няні, і домогосподарки, і нові сукні щотижня. У сина вона вклала всю свою любов, невитрачену на чоловіка. А він закохався в просту дівчинку, яка живе в сусідньому будинку. Чого їй Марина тоді так не сподобалася? Красива висока блондинка, добре вихована і спокійна …

Син орендував квартиру і почав жити з нею там після весілля. До сих пір не прийняв ту трикімнатну, яку вони для нього готували. Все сам, та сам …

А Маринка виявилася відмінною господинею. Женя завжди в чистому, з акуратною зачіскою і усміхнена. Сергій каже, що і на танці ходить, і на англійську. Та й росте вона красунею! Один сміх і артистичність чого варті!

Марта Ігорівна згадала, як вона вперше побачила сина після річної давності скандалу. Тоді вона категорично заявила, що на хрестини внучки не прийде і взагалі, дитина точно не від Сергія. У відповідь Марина сказала, що з неї вистачить і внучку вона ніколи в житті не побачить.

Марта випадково зіткнулася з сином в супермаркеті. Він тримав на руках однорічну дитину, яка заливисто сміялася. У жінки тоді подих перехопило. На неї дивився маленький Сергійко в рожевому комбінезончику.

– Синочку, привіт! – видихнула вона.

– Привіт, мама! – відгукнувся Сергій. – Це Женя … – зніяковівши продовжив він.

– На честь моєї мами назвали … Спасибі, рідний! А можна, я потримаю її на руках … – з тремтінням в голосі попросила Марта Ігорівна.

– Звичайно! Але Марині ні слова … – і син простягнув їй усміхнену ляльку.

Женя відразу ж впізнала бабусю і ніжно погладила її по щоці. Той момент Марта Ігорівна ніколи не забуде. Стільки в ньому було тепла і ніжності. Вона домовилася з сином, щоб той регулярно приводив до неї дитину, таємно від дружини. Перших пів року все йшло ідеально. Але потім Женя почала лепетати і навіть говорити слова «діда» і «БАМу». Побоюючись гніву дружини Сергій припинив зустрічі, адже маля могло розповісти матері про настільки небажані для неї візити.

Сергій періодично заводив розмову з дружиною щодо своїх батьків. Але Марина була непохитна. Вона і сама страждала від свого рішення, бачачи, як чоловік кидається між двох вогнів. Образа отруювала її життя. Однією втіхою була Женя.

Якось раз в гостях у подруги Марина познайомилася з чоловіком. Гліб був молодший за неї на десять років. У нього були дуже спокійні красиві очі, схожі на темний шоколад. Хлопець навчався в семінарії і планував присвятити своє життя служінню Богу.

– Чому ви така сумна? – запитав він її в лоб. Марина зітхнула і раптом … розповіла зовсім незнайомій людині про все, що її гризе вже протягом довгих років. Гліб похитав головою.

– Ви ж самі страждаєте від того, що не можете пробачити своїй свекрусі. І вона мучиться … Бог велів прощати. Він і свого сина віддав заради прощення. Як тільки ви відпустите образу, ваше життя відразу ж змінитися …

Марина всю ніч не спала і думала над словами Гліба. На наступний ранок вона взяла за руку Женю і відправилася не в дитячий садок, а в зовсім незнайомий двір. Трохи хвилюючись Марина тихенько постукала в двері.

– Хто там? – запитав жіночий голос.

– Відкрийте, це Марина! – відповіла жінка. За дверима запанувала тиша. Через кілька секунд Марта Ігорівна ривком відкрила її, а їй назустріч кинулася Женя.

– Бабуся, це ти ?! Як я рада, що ти нарешті приїхала! Не треба вам більше в такі тривалі відрядження їздити! А що це за пес? А де дідусь? – питання сипалися з вуст Жені, як з рогу достатку.

Не дочекавшись відповіді Женя побігла в кімнату. Марта дивилася на невістку і мовчала. Нарешті вона глибше вдихнула і сказала:

– Пробач мені, доню! Я була такою черствою і безглуздою! Я так рада, що Женя народилася, і вона так схожа на Сергія. Спасибі тобі за внучку!

У Марини на очах заблищали сльози.

– І ви мені, мамо, вибачте! Стільки років я не давала вам спілкуватися, а час не повернеш …

Жінки обнялися. До них із залу вийшов Марк Петрович. На руках він тримав Женю. З очей старого теж котилися сльози. Марта зателефонувала синові і той приїхав з роботи, влаштувавши незапланований вихідний. Вони до пізнього вечора говорили за столом і пили чай. Женя заснула на руках у дідуся.

А на наступний день у всіх почалося нове життя, в якому не було образ і болю. У цьому житті у Жені були люблячі дідусь і бабуся, а Марина знайшла мати, яку так потребувала.

Одне правильне рішення може змінити все життя! Головне – прийняти його вчасно! Ви згодні?

Ira
Content Protection by DMCA.com
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector