Роблячи добро, не чекайте добра: 8 золотих правил спілкування

«Благословен той, хто нічого не чекає, тому що він ніколи не буде розчарований»

Все наше життя наскрізь просякнуте спілкуванням, і це прекрасно. Дружня підтримка, повага, любов, які виходять від інших людей, не тільки підтримують в скрутних життєвих обставинах, а й є неодмінним атрибутом успішності і щастя.

Однак для того щоб підтримувати хороші стосунки з людьми, необхідно дотримуватися певних правил спілкування. Розглянемо 8 золотих правил спілкування.

1. Не збирайте образи, – це дорого обходиться.

Необхідно навчитися прощати. Це потрібно не іншим, а, насамперед вам. Не обов’язково при цьому продовжувати спілкуватися з кривдником.

2. Не ображайтеся на дітей, бо вони вас не розуміють.

Щоб зрозуміти, треба пройти той же життєвий шлях. Між вами велика часова дистанція. Так було і так буде. Проблема батьків і дітей – вічна проблема.

3. Роблячи добро, не чекайте добра.

Не очікуйте, що інші мають вас любити, поважати. Навчіться отримувати задоволення від того, що ви даєте, і робіть добро тоді, коли є поклик душі, а не тоді, коли вас змушують.

«Благословен той, хто нічого не чекає, тому що він ніколи не буде розчарований» (О.Попов).

4. Не критикуйте!

“Критика марна, бо вона змушує людину оборонятися і, як правило, людина прагне виправдати себе. Критика небезпечна тому, що вона зачіпає почуття власної значущості і викликає образу “(Д. Карнегі).

5. Не сперечайтеся.

Все одно нікому нічого не доведете. Кожен залишається при своєму. Все одно інший не зможе зрозуміти вас, тому що у нього інший життєвий досвід.

«У світі існує тільки один спосіб узяти гору в суперечці – це ухилитися від нього» (Д. Карнегі).

6. Не нав’язуйте своє минуле іншим, якщо вас про це не просять.

Будь-яка нав’язана дію, навіть любов – це агресія.

7. Оцінюючи поведінку іншої людини, постарайтеся взяти до уваги ситуацію і обставини.

Наш позитивний образ «Я» багато в чому пов’язаний з тим, що ми можемо пробачити собі неналежну поведінку, пославшись на несприятливу ситуацію і обставини, але не прощаємо іншого, будуючи його цілісний портрет, виходячи з конкретної ситуації і обставин.

8. Не вимагайте і не чекайте від інших схожості з вами.

Є різні «види» людей, що відрізняються різними рівнями свідомості і самосвідомості. Ці видові відмінності між людьми такі ж, як і між різними видами тварин (мураха, слон, мавпа і ін.). Але навіть серед людей одного і того ж виду є індивідуальні відмінності. Тому не варто дивуватися різниці думок, вчинків, мотивів і цінностей. Постарайтеся приймати людей такими, якими вони є.

А ви намагаєтесь частіше робити добро?

NataM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector