Минуло вже двадцять років відтоді, як батько його вигнав з дому. Його крик досі стояв у вухах. «Іди! Забирайся до чортової матері, щоб духу твого тут не було!»

– Саша, приїжджай, татові погано …

Він тримав трубку біля вуха однією рукою. Інша, озброєна паличками, занурювала суші в соєвий соус. Він відправив їжу в рот, прожувати … На тому кінці терпляче чекала мати.

– Мама, ну скільки можна вже. Здихає старий козел, та й чорт з ним.

– Саша, приїжджай. Він просить. Саша, будь ласка …

Син витер рот паперовою серветкою. Приїжджай … Стільки років сидів у своїй норі, тепер приїжджай …

Минуло вже двадцять років відтоді, як батько його вигнав з дому. Його крик досі стояв у вухах. «Іди! Забирайся до чортової матері, щоб духу твого тут не було!».

Спочатку було погано. Залишившись без даху над головою, він ночував у друзів, перебиваючись випадковими заробітками. Мама зустрічалася з ним потайки від батька, плакала, сунула гроші … Але це не могло тривати вічно. І в один з вечорів, на запльованій кухні у чергового приятеля його осінило. Так далі не можна. Він позичив грошей і поїхав в Київ. Кинув пити, курити … Влаштувався в магазин вантажником, спав там, в підсобці.

Іноді, після дванадцятигодинної зміни, коли господар змушував його залишитися на розвантаження, він вставав і йшов. В голові спливало перекошене обличчя козла. «Забирайся!!!»

Йшов час, він зібрав трохи грошей, купив кіоск в спальному районі. Через рік другий, потім третій … Крутився як вуж на сковорідці. І завжди, коли було важко, він згадував його. Слова батька з роками стерлися, він приписував йому те, що той не говорив. «Нікчемний виродок! У тебе нічого не вийде!! Нікчема! Пішов геть!!”

Мама періодично приїжджала до нього в Київ. Вони довго розмовляли, старанно обходячи заборонену тему. Сьогодні він володів п’ятьма ресторанами, бізнес процвітав.

– Саша, будь ласка …

Двері відчинила заплакана мати. Він поцілував її, роздягнувся в передпокої, пройшов у ванну кімнату, вмився … За двадцять років в квартирі нічого не змінилося. Хіба що на кухні з’явився новий гарнітур, та в коридорі плитка для підлоги змінила старий лінолеум.

Саша відкрив двері в спальню, скривився. У ніс вдарив важкий запах, характерний для приміщення, в якому знаходився лежачий хворий. В кутку, на невеличкому дивані, лежав старий, накритий ватяною ковдрою. Загострені риси обличчя, борода, нерухомий погляд, спрямований у стелю, переривчастий подих …

На свій подив Саша нічого не відчув. Він стільки разів уявляв собі цю зустріч, готував слова …

Але той, кого він побачив, так сильно відрізнявся від тієї людини, яку він знав, що Саша втратив дар мови. Він сів на табурет, що стояв поруч з ліжком, і деякий час мовчки дивився на батька. Той щось відчув, голова його повернулась, вони зустрілися поглядами. Хворий застогнав, руки його заковзали по ковдрі, одна з них знайшла долоню Саші і стиснула її з несподіваною силою. Батько намагався щось сказати, але хвороба настільки виснажила його сили, що він не зміг цього зробити. Він тільки мугикав, сльози лилися з його очей. Саші стало ніяково. Він вирвав руку і покликав матір.

Ночувати в батьківському домі він не залишився, зняв номер в готелі. Вранці йому зателефонувала мама і сказала, що батько помер вночі. Саша взяв всі турботи на себе, купив гарне місце на кладовищі.

– Саша, там тато тобі коробку залишив, подивися.

Двадцять речей і коротка записка. Касетний плеєр, в’язаний светр, кнопковий мобільний телефон, путівка в санаторій, боксерські рукавички …. Подарунки на дні його народження …

«Синку, ти пробач мені. Я знаю, що ти на мене сердишся, і дуже сподіваюся що пробачиш мені коли-небудь. Приїжджай, синку. Кожен день я думаю про тебе і лаю себе. Я вчинив неправильно. Мені було так гірко дивитися на те, як ти спиваєшся, і я зірвався. Пробач мені. Мужик повинен бути сильним. Ти сильний, я знаю. Я дуже тебе люблю. Твій тато.”

Горло здавив спазм, він рвонув комір сорочки, полетіли гудзики … На його крик прибігла мама. Саша сидів перед коробкою, стискаючи в руках касетний плеєр, і вив як вовченя …

Як ви думаєте, чому батько за стільки років не зробив спроби поговорити з сином?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ira
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector