Найщасливіші люди – ті, які витрачають гроші на подорожі, а не на речі

Життя – це спогади, а не діаманти…

Коли приходить сповіщення із банку про те, що заробітну плату нараховано, ви зриваєтесь із місця і швиденько біжите. Куди? До найближчих магазинів. Вам потрібно зробити себе щасливими: одяг, взуття, косметика, салони краси… О, ви ж так довго хотіли ці білосніжні кросівки. А ось ще й нова колекція сережок. Точно візьмете! Але що ви потім будете робити з цим всім? Чи будете ви пам’ятати про інші, набагато важливіші життєві цінності? 

Кажуть, щастя таки можна купити. напевно, так, адже ви щасливі, коли купуєте те, про що так довго мріяли. Однак, якщо проаналізувати, то найщасливішими є ті люди, які не просто відмовились від грошей, а й взагалі від матеріальних цінностей.

Життя – це спогади, а не діаманти. Коли буде 70, про що ви будете думати? Про те, скільки разів знімали з картки готівку, скільки разів могли дозволити собі нову колекцію одягу чи про те, якою телефонною послугою користувались? Може, ви згадаєте людей, які були у вашому житті? Може, вам захочеться згадати поїзди в інші міста з друзями, з майбутніми коханими? 

Одні дослідження показали: люди, які щойно купили надзвичайно дорогу річ, зменшують її вартість, цінність для себе, або ж взагалі жаліють, що придбали.

За ще одним дослідженням, людям подобається на старості згадувати спогади і в молодому віці вони вибирають саме їх, однак світ навколо побудований таким чином, що вони змушені йти за трендами і робити дорогі покупки, про які потім шкодують.

Дослідження, проведені в Корнелльському університеті: підтверджують попередні та доповнюють, що нас відрізняє від предків унікальний рівень соціології, отже, ми робимо більшість речей заради того, щоб це побачили інші.

Доктор Томас Гіловіч, професор психології в Корнелльському університеті:

“Ми купуємо речі, щоб зробити себе щасливішими, і нам це вдається. Але тільки на деякий час. Спочатку нові речі нас захоплюють, але потім ми звикаємо до них. Я не кажу, що ви не повинні витратити пару важких тижнів на покупку нового вбрання, але більший внесок Ви повинні зробити в те, що змусить Вас переживати, що створить спогади на все життя, а не в елемент, який втратить свої круті властивості через кілька років (якщо пощастить)”.

А й справді, ми будемо згадувати про свої пригоди, це їх ми будемо переповідати своїм онукам. Можна вважати, що кожна людина має право сама вирішувати, як їй жити. звісно, так і є, але майбутні переживання людини, яка обирає матеріальне, будуть з’їдати її на старості.

Якщо трохи забути про цінник і подивитись навколо, то можна помітити жахливу картину: кількість людей, які відкрито говорять про те, що матеріальні блага набагато важливіші за духовні, шалено зростає. Наприклад, такі дослідження проводили у США. Навіщо? Не для соціології, а для реклами. Так зване покоління “бебі-бум” — люди, на яких спрямовують рекламу, росте з величезною швидкістю. Маркетингу вигідно збільшувати кількіть таких людей, адже потенційних покупцівстає значно більше.

Деякі дослідники говорили, що це тимчасове явище, що потрібно було на деяких час збільшити певні продажі, тому світ так сформувався, однак теперішні показники добре відтворюють той факт, що покоління бебі-буму продовжує зростати і з таким мисленням воно буде до кінця життя. Візьміть до уваги ще те, що такі люди виховуватимуть власних дітей, їхніх наступників. Тож рекламні перспективи насправді дуже чіткі.

Щодня нам хочеться купити щось нове, таке, що нам не потрібно. В нас уже є 5 пар штанів, а ми хочемо ще! Але для чого? Хіба не краще витратити ці кошти на подорожі й назбирати скриню спогадів та емоцій? Штани ви зможете купити і  на старості, а от такі емоції — ні. 

Якщо ваш телефон ще нормально працює, то хіба не краще ці гроші використати на квиток в іншу країну? Там би побачите кардинально інше життя: інший побут, іншу культуру, інші захоплення, традиції. Інвестуйте гроші в своє щастя!

Щось пілікнуло? Часом не ваша зарплатня прийшла?

На що її будете витрачати?

NataM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector