Насправді, нічого для жінки немає страшнішого, ніж оцінка її зовнішності від близької людини. Погана оцінка, зневажлива оцінка. Це просто її вбиває

«Так, так і сказав, уявляєш? – Іра усміхається. – Три роки разом, і він раптом таке заявляє”.

Чоловік Іри – нормальний хлопець, не алкоголік, не влаштовує сцен. І він сказав це просто так, а не в гарячці під час сварки. Іра запитала мене, як реагувати? Потім скажу, що я їй порадив.

І це не якийсь дивовижний рідкісний випадок. Чоловіки постійно говорять подругам і дружинам, що вони так собі, нічого особливого, що не Скарлетт Йохансон, загалом, будьте, дівчата, вдячні, що ми з вами живемо. Так, я знаю це, жінки самі розповідають.

Насправді, нічого для жінки немає страшнішого, ніж оцінка її зовнішності від близької людини. Погана оцінка, зневажлива оцінка. Це просто її вбиває. Це ніби ти сиділа на дивані з коханим, дивилася хороше кіно, і раптом – бац! – замість кіно розбитий екран, а диван спалахнув пекельним вогнем. Моя знайома Іра – вона дівчина міцна, іронічна, мудра. Вона сприйняла репліку чоловіка спокійно, нічого не відповіла, пішла. Але коли розповідала про це мені, я ж бачив – майже готова була заплакати.

І чоловік Іри ще був стриманий, так би мовити. Деякі висловлюються крутіше. У них в ходу висловлювання на кшталт «ти на обличчя своє подивися!», і так далі. Деякі люблять влаштовувати «розбір» зовнішності. «Товста», «плоска», «жахливі ноги» – і все це обговорюють не з друзями за пивом про якусь випадкову дівчину, це говориться безпосередньо тій, з якою пов’язав життя.

Інша моя знайома так дійшла до клініки неврозів. Причому, їй було всього 22 роки. Двадцять два! Аліна жила з хлопцем, спортивним, накачаним, вони збиралися одружитися. Але цей плечистий оратор регулярно пояснював Аліні, що у неї очі вирячені, занадто великий ніс, і взагалі не варто думати, що крім нього хтось на неї зверне увагу. Нехай буде йому вдячна за поблажливість. Чесно кажучи, не дуже розумію, навіщо вона це терпіла два роки. 

«Ну я любила його …» – пояснювала мені Аліна. 

«Людину, яка тебе принижує?» – уточнював я.

 «Він у мене був першим, – говорила Аліна. – Я думала, що це нормально».

Аліна ридала ночами, не розуміла, що їй робити, дівчина вже уявляла, що це на все життя. Коротше, вона потрапила в клініку неврозів. Справа, звичайно, марна. Що там можна вилікувати таблетками? Самооцінку? Зняти комплекси?

На щастя, знайшлася старша подруга, яка сказала Аліні різко: «Бігом від нього! Бігом! Не оглядаючись!». І Аліна втекла. Незабаром познайомилася з іншим хлопцем. Він називав її красунею і богинею. Не занадто оригінально, але їй вистачило, щоб вилікуватися. Вони разом чотири роки, у них чарівна дочка. Нещодавно я бачив Аліну, запитав: «Ну що, твої комплекси пройшли?». Аліна відповіла: «Давно. Але знаєш, я буду заздалегідь навчати доньку. Якщо раптом колись з’явиться такий дурень, який посміє щось сказати про її зовнішність – гнати його брудними ганчірками».

Жінки іноді не можуть знайти простого і очевидного рішення. Їм буває важко змахнути ножем – і відрізати під три чорти такі відносини. Одним здається, що живуть якось, і добре, все-таки краще, ніж одній; інші вважають, ніби щось само собою зміниться.

Не зміниться. Якщо чоловік вас принижує – він повинен бути знищений. Фігурально висловлюючись.

А своїй знайомій Ірі я порадив ось що. Ця фразочка чоловіка про «не красуня» – перший дзвінок. Якщо чоловіку не дали відсічі – далі він буде розвивати і поглиблювати свої оцінки. І життя перетвориться на кошмар, Іра дійде до проклятої клініки неврозів. Тому жорстка умова: більше щоб ніколи, ні за яких обставин. Інакше прощавай. І сказати це неголосно, спокійно, тет-а-тет.

Нормальний чоловік сприйме правильно. А ненормальний …

Ну навіщо вам жити з ненормальним?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector