Невже в цьому світі люблять тільки за титули і звання, невже немає простих людських почуттів, про які Ася читала в книжках по ночах?

Синку, тепер ти розумієш, кого притягнув до нас в будинок?! – питала сина Алевтина Іванівна, хапаючись за серце.

– Так, вона просто аферистка, яка будь-яким шляхом хотіла влізти в пристойну родину.

Олексій стояв і ніяк не міг зрозуміти, в чому мати звинувачує кохану дівчину Асю.

– Мама, поясни нормально, – попросив він.

Ася, яка хотіла якомога швидше опинитися якомога далі від цього місця, від цієї квартири, від цих людей, на секунду завмерла на місці, кажучи про себе: «А, може, Олексій не такий, можливо, дарма я придумала всю цю історію, може, він полюбить мене такою, яка я є»

Ця думка закрутилася в її голові, тому дівчина не встигла вчасно втекти від бурі з зарозумілості, зверхності, зневаги і багато чого ще.

– Я перевірила паспорт твоєї Асі, ніяка вона не дочка професора і живе не в Києві, а з села вона приїхала, з колгоспу з коровами, козами і курми, – Алевтина Іванівна махала в повітрі паспортом, що належали дівчині.

– Ви рилися в моїй сумці? – підняла очі Ася на жінку, вона не могла повірити, що жінка залізла до неї в сумку і рилася в її речах.

– Що?! Не очікувала? – єхидно засміялася жінка. – Так я тобі і віддала свого сина, селючка!

Олексій повільно повернувся в сторону Асі і запитав:

– Це правда?!

Перед очима дівчини в мить пронеслися останні три місяці. Ось вона приїхала в Київ з невеликого міста, щоб вступити до університету. Мама з татом були дуже раді тому, що їх дочка отримає вищу освіту.

Адже самі вони були простими робітниками і робили все, щоб Ася ні в чому не потребувала. Перший місяць пролетів дуже швидко. А ось і «посвячення» в першокурсники. Там-то вона і побачила його. Олексія, який був уже на п’ятому курсі. Він теж її помітив і весело помахав рукою. А потім ці безсонні ночі, поцілунки під місяцем.

Три місяці пролетіли як один день. Олексій почав питати про її батьків. І чому вона відразу не сказала йому правду?! Придумала якогось батька-професора, який живе в Києві. Для чого?!

Можливо, для того, щоб не здаватися «простачкою». Адже Олексій був завидним нареченим на потоці … Ну, і до чого її дурість зараз привела. Олексій захотів познайомити Асю з мамою.

Це означає, що у хлопця були серйозні наміри. Але Алевтина Іванівна відразу запідозрила недобре і почала задавати різні питання про Київ, про тата. Ася трималася, як могла.

Але що вона могла розповісти, якщо в Києві була два рази і то на екскурсії. А якщо його мати дізнається, що Ася з сім’ї робітників, тоді ні за що не дозволить їм так просто одружитися.

Жінка готувала для сина інше майбутнє. НЕ тут. Не в Києві. А хто така Ася, щоб їй перешкодити. «Селючка», – як висловилася Алевтина Іванівна.

Треба було закінчувати все це, тому дівчина підняла очі на свого коханого, все ще сподіваючись, що він по-справжньому відчуває до неї світлі почуття.

– Так, це правда, – прошепотіла дівчина, очікуючи відповідної реакції.

На обличчі Олексія в ту ж секунду з’явився такий же вираз, як і у його матері, бридливий і зарозумілий. Він посміхнувся і відвернувся від дівчини, яка як їжачок, стиснулася в грудку.

– Пішла геть звідси, пройдисвітка! – заверещала Алевтина Іванівна.

Але Ася вже сама вибігала з квартири ще поки коханої людини. Як, як так? .. Не вкладалося в її голові. Невже в цьому світі люблять тільки за титули і звання, невже немає простих людських почуттів, про які вона читала в книжках по ночах.

Невже цей світ настільки жорстокий, що люди не з київською пропискою є якимись третьосортними … Думки вихором проносилися в голові у дівчини. А вона продовжувала бігти, вже зимовий вітер кидав їй в обличчя шматки снігу.

Але, здавалося, вона цього не помічала. «Далі, далі від усього цього світу …» – проносилося в її голові, і вона лише прискорила свій темп, назавжди залишивши в тій квартирі віру в світле і гарне …

* З циклу оповідань про життя

Як ви вважаєте, Ася заслужила такого відношення від свого коханого та його матері?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector