Ніжні фіалки. Як постійно насолоджуватися їхньою красою?

Фіалка – ця квітка асоціюється із жіночою ніжністю. Є безліч видів та сортів, та догляд за ними однаковий. Тому, ці секрети по догляду за рослиною, підійдуть для застосування кожному щасливому володарю цього квітучого букета.

Оскільки, фіалка постійно живиться з ґрунту, то важливо постійно “підгодовувати” землю у якій росте рослина. Підживлювати потрібно щонайменше кожні 2 місяці, адже ґрунт швидко виснажується. Якщо цього не робити з’являться такі симптоми у квітки:

  •  сповільнення росту;
  • листки мляві та ослаблені;
  • починають опадати листочки;
  • припинення цвітіння;
  • плями на листі, швидко жовтіють.

Якщо даний опис хворої рослини характеризує вашу – не зволікайте з підживленням, адже рослина може швидко загинути. Але пам’ятайте про те, що в деяких випадках удобрювати квітку не бажано:

  • прямий вплив сонячних променів;
  • з моменту пересадки пройшло менш як місяць;
  • температура не відповідає нормі;
  • багато шкідників.

Чим підгодовувати цю крихітку?

У сучасних магазинах можна знайти безліч товарів, зокрема і для рослин. Проте, набагато корисніше та економніше користуватися тим, що є завжди під рукою.

Чорний чай

Просто поверх ґрунту покладіть шар заварки, коли ви будете поливати рослину водою, то корисні речовини будуть надходити до коріння. Або періодично поливайте рослину неміцним чаєм.

Кавова гуща

Вона, як і чайна заварка, добре розпушує ґрунт, а ще підвищує його кислотність. Просто перемішуйте її із землею, або вкрийте нею поверхню землі.

Ріпчаста цибуля

Цибулиння позбавить фіалку від хвороб і шкідників, до того ж поліпшить ріст рослини.

Для відвару потрібно:

50 г лушпиння

2 л окропу.

Перемішайте і доведіть до кипіння, після цього прокип’ятіть ще 10 хвилин. Настоюйте декілька годин, потім процідіть. Цим відваром обприскуйте фіалку, але не щедро (фіалки не люблять надмірної вологи). Настій зберігати не можна, він має використовуватись тільки в день його приготування.

Шкірка цитрусових

Як для людини, так і для рослини цитрусові є джерелом вітамінів. Шкірка від лимона, або апельсина захистить квітку від шкідників. Але спочатку шкірку треба підготувати: подрібніть і залийте її окропом, залиште на добу. Процідіть настій через сито і розведіть теплою водою у співвідношенні 1:10. Поливайте фіалку розчином.

Дріжджі

Вони покращують ріст і підсилюють цвітіння рослини. Щоб приготувати добриво, змішайте 5 г сухих дріжджів з 2 ст. л. цукру. Суміш розчиніть в 5 л води та закрийте кришкою. Дайте настоятися в теплому місці протягом 3 годин. Готовий розчин перед застосуванням розведіть водою в співвідношенні 1: 5.

Дбайливе ставлення та любов до рослини – обов’язково повернеться сторицею у вигляді розкішних букетів!

Головне, підливайте помірно рослину під корінь. Слідкуйте за її комфортом.

Якого сорту фіалок ви є власником? Як часто у вас квітне ця красуня?

Anna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector