Ночівля мого сина з однокласником

У мене є син Михайлик, йому 10 років. Зараз він навчається у 5 класі та у нього є найкращий друг Петрик. Вони товаришують з першого дня та сидять за одною партою. Одного разу, коли я забирала його зі школи, син сказав:

– Мамо, а мене Петрик запросив у гості на ночівлю. Можна я поїду? Завтра ж субота, до школи не треба! 

Я без вагань погодилася, адже знала батьків хлопчика. Вони живуть за містом, порядні люди. Та й Петрик вихований школярик, часто допомагає моєму синові з домашнім завданням. 

Тоді я зібрала у рюкзак всі речі сина, а ще в окремий пакетик поставила ласощі для дітей. Адже не йти в гості з порожніми руками! Перед тим, як йти спати, зателефонувала до пані Галини – мами хлопчика, й вона сказала, що хлопці весело граються у своїй кімнаті та зовсім не бешкетують. Ще й подякувала за солодощі та сказала, що дуже рада, що у її сина таких хороший друг. Я спала міцно, адже знала, що все добре й обійшлося без пригод.

Черед тиждень до мене прийшов син та запитався, чи не буду я проти, що Петрик прийде тепер до нас у гості на ночівлю. Я погодилася та хутчіше побігла у магазин, адже хотіла купити щось для гостини – фрукти й морозиво.

– Доброго вечора. Ось тут всі необхідні речі Петра, там ще є моя візитка. А ось ще інструкція. Якщо ви щось не зрозуміли, то телефонуєте мені! – каже мама хлопчика. 

Здається, що її син переїжджає жити до нас на цілий рік, а не переночувати. Жінка привезла два великі пакети, де були продукти, шкарпетки та ліки. Можливо, що пані Галина просто надто відповідально підготувалася? 

– Матусю, я тобі забув сказати, що у Петрика алергія на пухнастих тварин. Треба Мурчика заховати! – прошепотів мені син, коли ми підіймалися разом у ліфті. 

Ох, відчуваю, що ця нічка буде багатою на пригоди та я її ніколи не забуду. Я хутчіше зловила кота та закрила у себе в спальні, щоб не заважав хлопчикам гратися. Поки вони будували вежу з кубиків, вирішила розкласти всі речі Петра на кухні. Там було декілька пар шкарпеток, м’який зайчик, 5 книг з казками та віршиками, зубна щітка, тарілка, чашка та навіть виделка з ложкою! А про ліки годі говорити – можна було свою власну аптеку відкрити. 

Раптом чую, як у дитячій щось голосно грюкнуло. Можливо, що вони вже встигли накапостити? На підлозі сидить Петрик та плаче, а син стоїть поруч та не знає, що робити. Бачу, що така поведінка друга його здивувала. 

– Хлопчики, що у вас трапилося? 

– А він мене боляче вдарив! – скаржиться гість.

– Бо ти перший почав штовхатися та обзиватися! – виправдовується син.

Я знаю, що мій Михайлик перший у бійку не полізе, адже я його не так виховувала. Обійняла хлопчика та заспокоїла. Ще й принесла їм смачне морозиво з горішками на знак перемир’я. Однак, через декілька хвилин у Петрика почав боліти живіт. Все-таки добре, що його мама дала великий пакет з ліками та написала інструкцію. Виявилося, що у нього алергія на морозиво! Але він мені нічого не сказав, ба більше – попросив добавку. 

Цілий вечір я бігала від спальні до кімнати, де гралися діти, адже щоразу виникала якась проблема з Петром. То він не хотів умиватися й переодягатися у піжаму, то зайде у нашу кімнату та почне гладити кота, а потім чхає від алергії. А коли прийшов час вже спати, то довго капризував та обирав казку. Але наш син вже давно обходиться без такого “ритуалу”. Вже й у самої не було сил, тому швидко заснула. 

О 3 ночі прокинулася від дикого крику. Петрик налякався голуба, який стукав дзьобом у вікно. Я швидко прогнала пташку геть та заспокоїла хлопчика. Однак, він відмовлявся далі спати без казки. Я вже сама ледь на ногах стояла, та ще й темряві було не зручно читати, адже мій син міцно спав. 

Зранку я зварила собі найміцнішу каву у світі, адже не виспалася. Добре, що через декілька хвилин приїхала мама Петрика й забрала його. Ніколи б не могла подумати, що через нього у мене буде стільки клопотів!

А ви підтримуєте такий метод виховання, як у мами Петрика? Що б ви зробили з таким гостем?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector