Причина частих простудних захворювань взимку

– Одягайсь тепло, бо простудишся!

Напевно кожен чув таку фразу в дитинстві від мами.

Та вже досить давно вчені змогли визначити, що застудні захворювання у людини починаються через риновіруси, що викликають запалення верхніх дихальних шляхів. То хто ж правий — наука чи наші мами?

Довгий час було відомо, що риновіруси найуспішніше розмножуються в людському організмі, якщо перебувають у холодному місці. Наприклад, у дихальних носових шляхах, які погано прогріваються на морозі. Чому так відбувається: через кращу адаптацію риновірусів до холоду чи через гіршу роботу імунної системи за знижених температур — було невідомо.

З’ясувати, нарешті, що відбувається, вирішили фахівці Єльського університету.

У лабораторних умовах вони піддали зараженню риновірусом клітини дихальних шляхів у кількох мишей, а потім помістили частину тварин у тепле приміщення, а частину – у холодне.

З’ясувалося, що у мишей, які перебувають у холодних умовах, вірус набагато краще поширився по дихальних шляхах у порівнянні з мишами, які були у теплій кімнаті.

Насправді вся справа була у вродженому імунітеті тварин: за холодної температури в клітинах вироблялося набагато менше інтерферонів — білків, які відповідають за боротьбу організму проти вірусу.

Дихальні шляхи, що з кожним зітханням охолоджуються холодним повітрям, опиняються під загрозою ураження вірусом.

Вчені припустили, що такий самий механізм роботи імунної системи діє і на людину. У подальших дослідженнях, проведених на добровольцях, припущення було підтверджено: імунітет людини дійсно працює гірше за низьких температур і клітини тканин (наприклад, верхніх дихальних шляхів) не можуть повноцінно протистояти інфекції.

В результаті ми отримуємо типову застуду – пирхота в горлі та закладений ніс.

У результаті можна сказати, що застуда справді з’являється внаслідок зараження дихальних шляхів риновірусами. Холод є непрямим фактором, що збільшує шанси захворіти. Виходить, що мають рацію і мами, і вчені.

Отже, маму все-таки варто послухати. Вона врешті-решт поганого не порадить. Тому у холодну погоду вдягайте шапку та замотуйтесь в теплий шарф. Бережіться, особливо тепер!

А вам батьки часто говорили таку фразу? Повторюєте її своїм дітям?

Viktoria
Content Protection by DMCA.com
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector