Правильно обрізаємо малину навесні, влітку і восени

Хто із нас, садівників, не полюбляє малину? Соковиті та надзвичайно корисні ягоди, даватимуть хороший урожай, якщо за ними правильно доглядати. Особливо важливо для росту кущів та приплоду – правильне обрізання. Саме про це, ми детально розповімо трішки нижче.

  • Літню малину обрізають відразу після посадки: пагони вкорочують до 50 см. Після чого кущ обрізають кілька разів на сезон.
  • Обрізка малини навесні. Зазвичай, її проводять в кінці березня – квітня. Це залежить від погодних умов. Важливо, аби снігу вже не було, але щоб земля ще не розтала. У цей період потрібно обрізати всі хворі, сухі, погано розвинуті пагони. Інші гілки вкорочують до першої здорової бруньки. Це стимулює пробудження бруньок, з яких потім утворюються 3-6 плодоносних пагонів довжиною близько 50 см.

Обрізка малини влітку

Під час цвітіння малин, необхідно видалити усі хворі пагінці, аби не розповсюдити захворювання на здорові нові гілочки. Не шкодуйте малину обрізаючи, адже не видаливши паразитів ви ставите під загрозу абсолютно всі кущі малини.

Аби збільшити урожай використовуйте подвійну обрізку кущів.

Для цього на початку червня, коли пагони досягнуть висоти 100-120 см, обріжте їх верхівки на 5-7 см. Завдяки цьому поживні речовини будуть надходити до бічних бруньок, на яких до осені виростуть 4-8 молодих пагонів довжиною приблизно 50 см. Восени їх пригинають до землі, щоб вони зимували під снігом і не підмерзли.

Пам’ятайте, що всі обрізані гілки необхідно відразу спалити, аби паразити не розповсюджувалися на інших саджанцях.

А як ви доглядаєте за малиною? Що краще: один врожай на рік, але великий чи два посередніх врожаї малини на рік?

Anna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector