Як повернути радість у своє життя

Чому люди хочуть одного, а роблять інше?

Як люди розуміють, що варто робити, а чого уникати? Які цілі прагнути втілювати, а від яких відмовлятися?

Людину ведуть дві рушійні сили: прагнення до задоволення і втеча від болю і страху. Все, що ми робимо, укладається в два цих прагнення. Але через те, що людство багато століть назад вибрало собі важкі уроки, заплуталося в них, втратило методи відновлення себе, як духовної істоти, і тіла, як інструменту для виживання на цій землі, люди часто плутають ці поняття. Чоловіки і жінки роблять те, що нерозумно або явно не вигідно, але логіку таких вчинків не розуміють.

Звідси люди, які рідко щасливі, діють на шкоду собі і родині, впадають в апатію і неврози. Наведу приклади поведінки дивної з точки зору розуму та виживання:

Марія влаштувалася на роботу після п’яти років безробіття. Жінці потрібні гроші і корисна зайнятість. Але Марія не вміє спілкуватися, не вибудовує правильні стосунки з колегами, спізнюється на роботу – в результаті піддається штрафів і догани. Це змушує її нервувати і зриватися на домашніх, а також викликає хронічні тонзиліти і підйоми тиску.

Євген – добрий програміст, на роботі його цінують. Але, приходячи додому, чоловік втрачає впевненість в собі. На нього постійно зривається дружина, діти не слухаються, теща виносить мозок, а кішка паскудить в капці. Але Євген вихований хорошим сім’янином, тому терпить, тільки теж має хронічні захворювання: виразка, стенокардія, онкологія …

Чому люди хочуть одного, а роблять інше?

Одна з відповідей криється в дитинстві. Коли дитина приходить в цей світ, вона здатна радіти і досягати цілей. Здатність радіти дана при народженні.

Далі батьки допомагають виживанням дитині – годують, поять, переодягають, виховують. І тут починається цікаве.

Мама посміхається малюкові і намагається виділяти ніжність, але її тільки-но образив тато і разом з ніжністю транслюється страждання. У малюка поки немає досвіду хорошого і поганого в цьому житті. Він отримує цей досвід вперше.

У нього складне завдання – запам’ятати довжину хвилі емоції, співвіднести її з виразом обличчя, асоціювати з назвою, навчитися відтворювати. Адже фізичного виживання вчить дитину найближче оточення – батьки, або ті, хто батьків замінює.

А емоції змішані. Радість на тлі страждання, ніжність на тлі ненависті, щастя на тлі заздрості або досади … До шкільного віку дитина копіює, не думаючи.

І ось уже до двох років, коли малюк відчуває радість, на радість домішується страждання, і відбивається це на обличчі. Але батьки не знають цих механізмів, не привчені спостерігати або просто не розуміють, що з цим робити. Тепер дитина вже копіює нерозуміння тощо.

У підсумку, в дорослому стані, коли досвід поразок і неуспіху в житті вже помітний, люди втрачають ту скромну радість, що освоїли в дитинстві, але збільшують страждання, досаду, заздрість, горе і т.д. І навіть бажані цілі, пофарбовані для нас в чорні тони, тільки ми не кожен раз це усвідомлюємо.

Що ж робити?

Один з виходів – приділити увагу і час розчищенню емоцій і відновленню їх «монохромності». Тобто згадуємо або створюємо заново бажані стани: радість, щастя, ентузіазм, легкість і т.д.

Я роблю сама і пропоную своїм клієнтам і пацієнтам ось такі методи:

1. Згадайте, коли ви відчували радість.

2. Подумайте, чи подобається вам відчувати те, що ви відчували. Чи все добре, приємне, в вашому спогаді. Хотіли б ви, щоб такий стан повторювалося в вашому житті? Хотіли б ви, щоб такий стан (емоція) був частіше у вашої дитини? Що відчуває ваше тіло при цій емоції? Чи відчуває вона себе більш здоровим і легким, ніж зазвичай?

Якщо на якійсь з цих питань ви не відповіли «так», то потрібно розглянути його докладніше. Що було не так? Яка емоція домішувалася на радість? Є хтось, хто знецінив вашу радість?

3. Знову згадайте обраний вами випадок. Подивіться, чи стало там більше радості? Як ви сприймаєте все тепер? Чи відчуваєте, що у вас додалося сил в цьому епізоді? Якщо так, то переходимо до наступного пункту. Якщо немає, повторюємо пункт №2.

4. Почніть посилювати цю емоцію, ніби ви повертаєте ручку гучності. Зробіть всі відчуття яскравішими. Якщо в якийсь момент знову з’явиться негатив – втома, думки «я втомилася», «навіщо це треба», «і так добре», «у мене багато справ» і т.д., то переходимо знову до пункту 2 і послідовно опрацьовуємо всі питання. І далі йдемо по пунктах.

5. Якщо з радістю все добре і вона збільшується, то дозвольте тілу вдосталь відчути її і пропустити через кожну клітинку.

У кожної емоції є своя довжина хвилі. Наше тіло розуміє різницю між ними, навіть якщо людина мовчить і ми не бачимо вираз її обличчя. Тілом ви знаєте, що він задоволений, або засмучений, або стривожений…

6. Нехай тіло поступово звикає пропускати через себе все більш інтенсивні потоки радості. Це необхідно тренувати, оскільки енергетичні канали в тілі – це ті ж труби, і якщо потік зростає занадто сильно, труба може і лопнути, і ви отримаєте небажаний стан.

Уявіть собі ситуацію, в якій би ви хотіли відчувати потужну яскраву радість. Тепер прокручуйте цю ситуацію, як фільм, а тілом генеруйте ту емоцію, яку тільки що відпрацювали. Зробіть це кілька разів. Створіть концепт, що ви приймаєте такий стан справ, такий розвиток подій. Що вам подобається ця емоція.

Як бачите, до цього етапу емоція має бути добре прочищена і бути повністю бажана.

7. Злегка знизьте напруження емоції до рівня, в якому ви можете займатися звичайними справами.

Подивіться на всі боки, злегка відверніться, щоб тіло відрегулювало свої потоки.

8. Завершіть вправу, подякувавши тілу.

Ви можете виконувати цю вправу раз в день, або кілька разів на день, або раз на тиждень. Від цього залежить швидкість ваших внутрішніх змін. Сама я займаюся раз в 2-3 дні. Мої пацієнти пробували різні схеми, вправа працює, тобто дає накопичувальний позитивний ефект, навіть якщо робити її 1 раз в два тижні.

Що ж ми отримаємо, якщо будемо регулярно виконувати цю вправу? Відмінне самопочуття протягом дня!

Тонус і бажання працювати або виконувати іншу обрану діяльність.

Зменшення кількості хронічних захворювань.

Поліпшення стосунків з родиною і на роботі.

Підвищення якості вашої роботи або бізнесу.

Ви відновите свою здатність досягати цілей, тому що тепер вони будуть вас радувати.

Ви будете хорошим прикладом для дітей і батьків.

Всі дії набудуть розумний сенс, а деякі ви просто перестанете виконувати, тому що сенс в них так і не виявиться.

У людському самовдосконаленні є два важливі пункти. Нам треба не лише розчищати завали помилок і негативу, який ми накопичили за довгий час, але і вчитися позитиву – тренувати вичікувальну емоцію і енергії. Тільки займаючись цими напрямками в сукупності, можна гармонійно змінювати життя на краще.

Будьте здорові і щасливі!

Який спосіб застосовуєте ви, щоб бути щасливими?

NataM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector