Сенс життя іноді знайти дуже просто. Це коли є заради чого або заради кого жити. Коли є любов до чогось або до когось, сильна любов, справжня

Одному чоловікові передбачили, що в п’ятдесят років він зустрінеться з головною жінкою своєї долі. Минуло двадцять років і пророцтво збулося. Хоча сам чоловік забув про нього. Він працював, старався, досягав цілей. Дбав про сім’ю, гроші заробляв, їздив по відрядженнях. З дружиною він добре жив, але якось мало спілкувався. Не особливо проявляв емоції, він роботою був зайнятий. А потім інфаркт стався, на щастя, все обійшлося. І він займався здоров’ям, лікувався. Потім в спортзалі, – він за порадою лікаря почав займатися фізкультурою, – побачив у дзеркалі сивого літнього мужика. І не відразу зрозумів, що це він і є. Він сам.

І тут він впав у таку депресію, що просто жах. Життя пройшло майже, а він і не помітив. Діти виросли і живуть окремо.  Дружина хороша жінка. Але теж вони майже окремо живуть, хоч і в одній квартирі. Підприємство працює, але зрозуміло, що дальше вже немає куди рухатися. І немає сенсу вкладатися, нехай йде як йде.

Але ось він згадав пророцтво і посміхнувся. Йому п’ятдесят років. Яка ще головна жінка його долі? Нікого він більше не полюбить, немає в серці місця для ще когось. Та й серце немолоде, не любити ним треба, а лікувати його!

Але, знаєте, передбачення збулося. Через місяць у сина з невісткою народилася дівчинка. Маленька така, крихітна, з рідким дитячим волоссям і з пальчиками. Маленькі пальчики, а на кожному пальчику – нігтик рожевий, теж малесенький. І цими пальчиками головна жінка долі схопила дідуся за палець міцно і тримає. Дивиться прямо в очі і посміхається. Скажете, такі маленькі дитинчата не вміють усміхатися? Іноді вміють. Цілком осмислено посміхаються навіть найбільш крихітні діти, таке буває.

І всю депресію як рукою зняло; ось цією самою дитячою крихітною ручкою. Дідусь відчув надзвичайний прилив сил. У нього з’явилася головна жінка долі, він це відчув. І він почав жити – щосили. Друге дихання відкрилося, коли він знайшов свій особистий сенс життя. Тепер є заради кого дихати, працювати, старатися і рухатися далі. І є ким милуватися.

Сенс життя іноді знайти дуже просто. Це коли є заради чого або заради кого жити. Коли є любов до чогось або до когось, сильна любов, справжня. Коли є головне в житті: головна людина або головна справа, заради них і живеш. І серце зцілюється, повертаються сили. Але це ж занадто просто! Так, дуже просто. Тому що в складному і заплутаному найчастіше сенсу немає. Поки нас хтось тримає за руку або за палець, ми живемо. Так все влаштовано на землі.

Головна людина нашого життя тримає нас на землі. Навіть якщо її пальчики розміром з горошину, – вони і тримають.

Кого ви вважаєте найважливішою людиною у своєму житті?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector