Сміх уві сні: норма чи розлад? Слід розібратись!

Люди часто посміхаються уві сні. І це досить поширене явище. Його назва – гіпногелія.

У цьому немає нічого поганого, але у деяких випадках – це порушення сну, неврологічний розлад.

Давайте розберемось ↓

Сновидіння

Ранні фрейдистські теорії, що описують сміх уві сні як несвідомий прояв основного інстинкту або первісного страху, в наш час не викликають належної довіри.

Найпоширеніша причина сміху уві сні – це дивне сновидіння. Партнери по сну часто описують хихикання, яке зазвичай пробуджує сновидіння. Прокинувшись, вони можуть сказати, що сновидіння було скоріше дивним або химерним, ніж смішним.

У більш рідкісних випадках гіпногелія може бути ознакою іншого, не дуже хорошого стану здоров’я.

Поведінковий розлад фази швидкого сну

Люди з поведінковим розладом фази швидкого сну (ПРБ) не відчувають м’язової атонії, зазвичай пов’язаної з БДГ-сном ( БДГ-фаза – це остання і найглибша стадія циклу сну, і це єдиний час, коли люди бачать сни. Протягом цієї фази більшість людей відчувають м’язову атонію, що означає, що організм відключився і фактично паралізований)

Це стає причиною того, що вони відтворюють свої сновидіння за допомогою фізичних рухів, вони рухаються як дикі, розмахуючи кінцівками, що нагадує поведінку в трансі. Все це може призвести до травм самого сплячого або його партнера по сну. ПРБ має тенденцію до погіршення з плином часу.

Цей розлад сну спостерігається у менш як 1% людей, найчастіше воно зустрічається у літніх чоловіків.  

У людей з неврологічними захворюваннями, такими як хвороба Паркінсона або мультисистемна атрофія, ймовірність розвитку ПРБ на 50% вище, ніж у людей без таких патологій.

Спеціаліст діагностує ПРБ під час дослідження нічного сну, званого полісомнографією. Найбільш поширеним методом лікування є протисудомні препарати.

Експерти також рекомендують зробити спальню більш безпечним місцем, наприклад, переставити столи, годинник і лампи подалі від краю ліжка.

Неврологічні захворювання

У рідкісних випадках сміх уві сні може бути пов’язаний з неврологічними захворюваннями. Як уже згадувалося, люди з хворобою Паркінсона більш схильні відчувати ПРБ, яке, своєю чергою, може бути причиною гіпногелії.

Інші стани, такі як гамартома гіпоталамуса (ГГ), можуть викликати епілептичні судоми, які поєднуються з нападами неконтрольованого сміху або хихикання. Вони можуть статися в будь-який час, але найчастіше відбуваються, коли людина засинає.

ГГ є вродженим станом. Середній вік початку захворювання становить близько 10 місяців.

Судомні напади можуть відбуватися багато разів на день і тривати близько 10-20 секунд. Вони можуть початися з відчуття метеликів в животі, лоскоту в грудях або головного болю. До початку нападу людина може виглядати переляканою і автоматично цмокати губами або часто ковтати.

У немовлят

Немовлята часто сміються уві сні. Фахівці не до кінця розуміють, чому, але це дуже поширене явище, і зазвичай нема про що турбуватися. Насправді багато сайтів по вихованню дітей розповідають про те, як радісно чути, що діти хихикають уві сні.

У дуже рідкісних випадках це може бути симптомом порушень загального стану здоров’я. Приводом для занепокоєння може бути те, що дитина відчуває кілька неконтрольованих нападів сміху протягом дня, що супроводжуються іншими незвичайними поведінковими ознаками відхилень з описаних вище. В цьому випадку слід звернутися до лікаря.

Висновок

Сміх уві сні поширений як у дорослих, так і у немовлят. Серед дорослих найбільш частою причиною цього є зміст сновидіння. Причина у немовлят неясна, але зазвичай турбуватися нема про що.

Іноді сміх може бути симптомом поведінкового розладу фази швидкого сну, під час якого люди як би розігрують свої сновидіння. Якщо це так, то сміх людини зазвичай супроводжують фізичні рухи, найчастіше розмахування кінцівками.

У рідкісних випадках це може сигналізувати про неврологічне захворювання, яке викликає напади неконтрольованого сміху протягом дня.  

Я гадаю, вам турбуватись немає про що. Адже ж сміх продовжує життя.

А ви помічали за своїми близькими чи за собою таке?

Viktoria
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector