Старість – найщасливіша пора життя. Міф чи реальність?

У нашому суспільстві вкоренилася думка про те, що старість – це найнудніша пора в житті кожної людини. Насправді – все зовсім навіть навпаки. 

Старість – це саме той час, коли кожен отримує шанс жити по-справжньому. Людина літнього віку може більше не звертати увагу на те, що про неї говорять інші, вона може не ганятися за стандартами краси, які диктує нам сучасний світ, не намагатися заробити собі великі статки на роботі, яка навіть не подобається. 

Молодь живе в постійних хвилюваннях з приводу свого туманного майбутнього, яке зовсім невизначене. Старшій людині більше немає, про що хвилюватися. Все станеться так, як має бути, і від самої людини мало, що залежить. 

Люди похилого віку часто розповідають про те, що лише з виходом на пенсію починають помічати красу природи, величність всього того, що створив Бог. Вони починають насолоджуватися їжею, напоями, бо більше не треба переживати з приводу власної фігури. Вони можуть витрачати свої хоч і невеликі кошти на себе, бо діти вже виросли і можуть себе самі забезпечувати. 

Іще одна перевага – море вільного часу, яким наші бабусі та дідусі просто не вміють розпоряджатися. Насправді ж, час – це великий дар і ресурс. Людина може читати книги, які відкладала на полицю протягом тривалого часу, може споглядати природу, знайомитися з новими людьми. 

Одна читачка поділилася з нами “3 китами”, які, на її думку, роблять старість чудовою життєвою пригодою. 

  • Онуки – спілкування з дітьми змушує забути про власний вік і розчинитися у щирості і безпосередності, яка притаманна малюкам. 
  • Улюблена справа – це можуть бути шахи, спортивна ходьба, вечірня прогулянка парком, невеликий сад біля будинку – все, що приносить людині максимальне задоволення і змушує забути про час.
  • Власний дім – не дарма ж його іще називають приватною фортецею. Людина, яка живе в місці, який облаштувала на свій смак, на свій розсуд отримує порцію радості і щастя кожного ранку, коли покидається в улюбленому гніздечку. 

Варто не забувати, що вік – це лише цифра. Важливо лише те, чим ми наповнюємо себе і своє життя, аби бути щасливими. Цього заслуговують всі, незалежно від паспортних даних. 

Чи боїтеся ви старості?

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Фото з відкритих джерел

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

SofiaP
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector