Вчені довели, що собаки розпізнають людей, які не варті довіри

Вічне питання: коти чи собаки? Можна довго сперечатись і наводити купу аргументів, але що, якщо про собак тепер відомий іще один цікавий факт?

Дослідження показали, що собаки можуть визначати надійність людей, отже, можуть показати нам це своєю поведінкою і таким чином вберегти нас від поганих людей.

Вчені стверджують, що цей експеримент є дуже важливим для подальшого вивчення собак, які набагато приязніше взаємодіють із надійними людьми.

Спочатку господар показував на контейнер з їжею, собака приходив. Пізніше господар показував уже на порожній контейнер, але собака також вірив і підходив до миски вдруге.

До цього було відомо, що собак зацікавлюють дії саме господаря, викликають довіру його вказівки. Але якщо ці рухи стають різкими, то собака отримує нервозність та напругу.

До останньої порожньої миски не підійшов жодний пес, тобто другого разу вони не повірили обману.

Участь в експерименті брали 34 собаки і всі вони показали однакові результати, тобто всі вони використовували попередні знання із ситуацій, коли господар їх обдурював. Окрім того, було виявлено, що собак дуже зацікавлюють нові речі, але водночас вони швидко вирішують, довіряти людині чи ні.

Собаки також можуть відчувати те, який рівень стосунків у господаря з іншими людьми. Господарі просили незнайомців про допомогу, а потім пропонували пригостити собаку, реакціях в яких була дивною. Собаки відмовлялись від їжі тих незнайомців, які грубо говорили з господарями. Ті ж незнайомці до закінчення експерименту так і не змогли завоювати довіру собак.

Ще одне дослідження показало, що собаки чудово відчувають соціальні норми, вони уникали людей, які певним чином ображали їхніх господарів.

Також собаки мають здатність розуміти наші міміку і жести. Таким чином вони роблять висновки по те, довіряти нам із вами чи ні. Але здебільшого собаки не згадують минуле чи майбутнє, таке бажання в них виникає лише в сумнівних ситуаціях.

Тож візьміть на замітку: якщо ви часто обманюєте свого собаку, то вам довіряти він не буде. А якщо він уникає ваших друзів, то придивіться до них ретельніше.

А як реагують ваші собаки на незнайомців?

NataM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector