“Я боюся війни!”, яким був Андрій Кузьменко для українців та України

Ще за життя Кузьма Скрябін став символом свободи й справедливості для українців. Він казав, що війна не може бути на якійсь певній частині території. Якщо вона приходить, то це біда для всіх. І тому нейтральним бути не можна.

Артиста не стало 2 лютого 2015 року. Проте від далі живий у серцях мільйонів українців. Давайте разом пригадаємо життєвий і творчий шлях Андрія Кузьменка.

Дитинство та освіта

Мати Кузьми працювала викладачем музики для дітей. Разом вони співали багато народних та обрядових пісень. Тож дитинство в Андрія було творчим. Він сам закінчив музичну школу за класом фортепіано. Серед інших захоплень хлопця був спорт та вивчення мов. У перший клас він пішов до школи з поглибленим вивченням англійської. Зрештою він опанував ще й польську та російську мови.

Попри це Андрія мріяв вступити до Львівського медінституту. Дізнавшись, що для цього потрібно дати хабар керівництву він відмовився. Вже тоді Андрій відрізнявся своєю принциповістю. Далі він вступає у ПТУ. Мрія стати лікарем-неврологом залишається позаду.

Минає рік. Андрію вдається вступити до медуніверситету в Петрозаводську. У цей період створює свій музичний бенд. Це такий перший етап до створення культової групи “Скрябін”.

Після першого курсу навчання Андрія забирають в армію. Там він отримує багато цінних медичних навичок у військовому шпиталі. Вчиться водити машину.

Після повернення він таки намагається перевестися у Львівський медінститут і йому це вдається. Як потім виявиться батьки таки заплатили керівництву, щоб так сталось. Андрій у якийсь момент хотів відмовитись від навчання, але закінчив інститут, щоб не розчаровувати батьків.

Після отримання диплому Кузьма вирушив у подорож Німеччиною на своїй вірній супутниці – машині Перемозі. Надихнувшись поїздкою та усіма пригодами він пише книгу “Я, “Перемога” та Берлін”. За цим твором у 2020 почали знімати фільм. Стрічка мала вийти у прокат у березні цього року. Однак це не сталося через повномасштабне вторгнення Росії в Україні 24.02.2022 року.

Творчість Кузьми

Важко охарактеризувати творчість Кузьми одним жанром. Андрій був меломаном з дитинства, коли вперше почув трек гурту The Beatles Lady Madonna. У душі Скрябін був панком, а в його музиці простежувалися риси техно, постпанку, інді, поп-року, синті-попу і навіть готик-року.

Цікаво те, що на зорі своєї кар’єри артист писав тексти пісень англійською, а потім перекладав її на українську. У його житті з’являються все більше творчих людей, які залишають свої відбитки у його світовідчутті. 

У червні 1989 року гурт «Скрябін» записав свою першу студійну композицію. Наступні роки склад гурту змінюється по кілька разів, поки у 2005 не відбулось остаточне утвердження. Того ж року гурт випускає один із найуспішніших альбомів – “Танго”. Андрія можна було часто побачити на екранах телевізорів та почути по радіо.

Позиція щодо України

Кузьма був справжнім патріотом України. Але не забував відокремлювати державу та країну, постійно наголошуючи, що йому не подобається влада. Він міг відкрито критикувати верхівку та олігархів. При цьому завжди говорив правду, вважаючи брехню – зрадою батьківщини.

Так само палко він любив і українців, хоча й бачив які недоліки їм притаманні. Музикант хотів викорінювати їх своїми проєктами та піснями, зокрема композиціями «Лист до президентів», «Українці», «Тепла зима» та іншими.

Війна в Україні

На початку Революції гідності у 2014 Кузьма чесно сказав, що не має довіри до влади та опозиції. Тим подіям він присвятив пісню “Історія”. Андрій всіляко підтримував людей, які ризикували своїм життям заради свободи.

Коли ж почалась війна на Донбасі Андрій їздив підтримувати військових. Він постійно допомагав бійцям на сході, провідував поранених.

Кузьма часто займався благодійністю. Крім військових допомогу від нього отримували діти, які опинилися у дитячих будинках. 

Після смерті артиста його дружина створила благодійний фонд імені Кузьми Скрябіна, який живе дотепер.

Про смерть Скрябіна кажуть різне: випадковий збіг обставин чи може його хотіли позбутися вороги. Та він ніколи нічого і нікого не боявся і робив все так, як підказувало серце. Для всіх українців музикант став утіленням самого слова «життя».

Зараз він би ще більше пишався Україною та українцями. Вічна памʼять!

Фото з відкритих джерел

JuliaG
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector