Чому українські козаки носили сережки?

Сережка у вусі… Комусь така деталь чоловічого образу подобається, комусь менш до вподоби. 

Цікаво те, що в Стародавні часи сережка не була простим аксесуаром, а символом, який демонстрував силу, владу і особливий статус в суспільстві. 

Пірати, розбійники, моряки, ну і звісно ж – козаки!

Дослідники, історики і професори досі сперечаються з приводу зовнішнього вигляду цього українського героя, але в одному їхні думки співпадають: носити сережку міг не кожен! Тільки привілейований козак. 

Традицію проколювати вуха було запозичено в татар і турків. Особливий звичай був пов’язаний з військовою стороною життя, хоча вибір вуха, на якому дозволено було носити прикрасу, повністю відображав сімейний статус козака. 

На правому вусі сережку носив той хлопець, який був останнім представником чоловічого роду у родині, а на лівому – єдиний син у матері.

 

Були особливі випадки, коли деякі козаки мали носити одразу 2 сережки. Це означало те, що він єдина дитина в сім’ї, як по батькові, так і по матері, тому потребує особливого захисту в боях. 

Цікавим є те, що сережка допомагала козакам не лише окреслити свій особливий соціальний статус, але й боротися з різними болячками! Як саме?

Прикрасу у вигляді півмісяця найчастіше виготовляли зі срібла. Коли чоловіки набирали воду з незнайомого джерела, то опускали в ємність свою сережку – дорогоцінний метал працював, як відмінний дезінфектор. 

Як щодо інших аксесуарів?

Колечка на руках в той час носили лише дівчата – чоловікам такі прикраси тільки заважали. 

Якщо красуня вдягала каблучку на ліву руку – це сигналізувало юнакам про те, що до неї можна свататися. Інша справа, якщо прикраса красувалася на пальчику правої руки – така дівиця вже заручена. 

Козаки своїм коханим дарували кільця з бірюзовим камінням. Бірюза – колір туги. Якщо дівчина носила таку прикрасу – це означало, що її обранець служить у війську. 

Команда “Цікаво про” натрапила на цю корисну і пізнавальну інформацію про козаків і вирішила поділитися нею з підписниками. Як же все таки важливо цікавитися нашою історією, збагачувати свої знання, бо хто не цінує свого минулого – не має майбутнього. 

Які цікаві факти про козаків відомі Вам? 

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Поділіться з друзями

SofiaP
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector