Мама та покарання. Як пробачити?

Далеко не всім дітям пощастило з батьками. У когось в родині були теплі, дружні стосунки й дитина не знала горя, а хтось постійно страждав від знущань та критики. Як після такого дитинства можна побудувати нормальні стосунки з батьками та продовжити спілкування? 

Одна дівчина поділилася зі мною своєю історією. Вона розповідала, що в дитинстві у неї були надзвичайно суворі батьки. Вони вимагали від неї лише кращих оцінок, вона завжди повинна була виглядати ідеально та носити лише той одяг, який купувала їй мама. Коли вона хворіла, або приносила у щоденнику оцінки трішки нижчі від ідеалу, її чекав широкий батьківський пасок. 

Ця дівчинка дивилася на родини та інших та вважала їх просто ідеальними. Вона мріяла сісти на кухні та відверто поговорити з мамою, без засудження та докорів, але такого у неї ніколи не було. Батьки вважали, що знають як для доньки буде краще, навіть не запитавши її думки. 

Зараз, вони чудово спілкуються та багато часу проводять разом. Навіть з батьком дівчина часто зідзвонюється та радиться щодо різних ситуацій. Я просто не змогла стриматися та не запитати, як їм вдалося так кардинально змінити свої стосунки? Звичайно, вона могла б сказати, що відпустила цю ситуацію та давно пробачила батькам, але вона сказала зовсім інше:

Знаєш, одного разу до мене підійшла мама та просто попросила пробачення. Вона просто не знала, як виховати мене хорошою людиною у інший спосіб. Батько ж пояснив свою поведінку тим, що у його родині все було саме так, тому він навіть не знав, що з дитиною можна поводитися по-іншому. Мені сподобалося те, що вони усвідомили свою помилку й зізналися у цьому. Тепер я розумію, що вони змінилися, тому й сама змінила своє до них ставлення. 

Доволі часто, коли діти заводять розмову про минуле, батьки просто відмовляються про це говорити та переводять розмову на іншу тему. Насправді, ви повинні розуміти, що ми починаємо про це говорити не задля того, аби нагадати вам про ваші помилки, а задля того, аби перевірити чи ви змінили своє ставлення до цієї ситуації.

Дітям важко дивитися на своїх батьків та будувати з ними нормальні дружні стосунки, якщо вони розуміють, що з дитинства погляди старших ніяк не змінилися. Це вказує на те, що ситуація залишається такою, як була колись.

Дорогі батьки, не бійтеся зізнаватися у своїх помилках, адже всі ми люди. А дітям варто навчитися пробачати своїх рідних, адже лише вони будуть любити нас просто за те, що ми є!

Які у вас стосунки з вашими батьками?

Julia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector