«Перестаньте водити дітей на гуртки і до репетиторів!» Крик душі однієї мами…

“Наша Маринка кожного дня до вечора зайнята. Одразу після школи ми йдемо на додаткові заняття з англійської. Після репетитора фотостудія, а з 19:00 до 21:00 уроки народних танців. От в середу у доньки є вільна годинка часу. Можливо, віддати її на укулеле? Зараз це доволі популярно”. Маринці 9 років. Вона постійно виглядає втомленою, а на її обличчі рідко можна побачити щиру усмішку. Дитина не має права сказати “ні” своїм батькам. Та чи справді їй так необхідні усі ці гуртки для саморозвитку? 

Що отримують від дитячих гуртків батьки?

1. А чим моя дитина гірша?

Син моєї подруги грає у футбольній збірній школи, а однокласниця доньки відмінно співає. У моєї дитини немає особливих талантів, але нехай вона займається танцями чи малюванням. Хіба вона гірша за інших?

2. А що як знадобиться?

Можливо, після музичної школи мій син стане відомим музикантом? А може гурток з малюванням зробить із моєї доньки видатну художницю? Наші батьки в дитинстві могли запропонувати нам лише піти полоти грядки на городі, а от якби розвивали інші навички, то хто знає, ким би ми сьогодні могли стати. 

3. Я теж порядна мати!

Хорошими батьками називають лише тих, хто присвячує своїй дитині кожну вільну хвилину і не шкодує грошей на дорогі гуртки. Лише у такому випадку можна почути слова схвалення й захоплення. 

4. Хочеться потішити свої амбіції…

Колись давно я мріяла зніматися в кіно чи брати участь в спектаклях, але в нашому місті навіть театральних студій не було. Можливості батьків також були обмеженими, тому мені довелося забути про свої бажання й обрати іншу професію. Проте я можу дати своїй доньці те, чого у мене не було. Нехай вона стане справжньою зіркою, яка сяятиме на сцені чи знімальному майданчику. І байдуже, що вона ненавидить акторську гру. 

Пропоную альтернативу

Діти повинні самостійно робити вибір на користь певного різновиду діяльності. Нехай вони самі вирішують, яке захоплення викликає у них інтерес. Психологи кажуть, що навіть бездіяльність позитивно впливає на розвиток фантазії і прояв творчих здібностей. Звісно, батькам потрібно займатися своїми дітьми, але вони мають допомагати їм знайти себе, а не приймати рішення замість них. Дорослим слід працювати над розвитком в малечі таких навичок: 

– Критично мислити;

– Слухати і чути оточуючих;

– Розв’язувати проблеми й справлятися з труднощами;

– Нести відповідальність за свої слова та вчинки;

– Правильно розпоряджатися власним часом;

– Уміння співпрацювати з іншими;

– Здатність знайти будь-яку потрібну інформацію.

Навіщо виснажувати дитину надзвичайною кількістю гуртків і занять, якщо вони не приносять їй задоволення? Ваша малеча повинна із захватом відвідувати додаткові секції, а не йти туди, бо “так треба”. 

У дітей повинен бути час на відпочинок. Батькам слід регулярно влаштовувати спільні посиденьки з щирими розмовами та цікавими заняттями. Можна разом змайструвати годівницю чи приготувати тортик для бабусі. Проживати якомога більше щасливих моментів набагато важливіше, ніж вміти грати на скрипці чи декламувати вірші заради втіхи хвалькуватої мами. 

А ви згідні з думкою автора? Чи потрібно дітям відвідувати додаткові секції та гуртки? Чи повинні батьки змушувати їх туди ходити?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector