Ось чому необхідно регулярно вживати смалець. Ідеальний рятівник від голоду, застуди та навіть облисіння!

Смалець цінують не лише в українських селах, а й в інших народах цілого світу!

Ще віддавна його цінували не лише за користь, а й за універсальність, адже він не має специфічного ні запаху, ні смаку, тож можна його активно використовувати у кулінарії.

Пропонуємо вам дізнались, як можна використовувати смалець, окрім їжі: від лікування облисіння до алкоголізму!

Топлене сало

Звісно, смалець можна придбати в магазині, але домашній чомусь завжди смачніший, кращий, і точно вже корисніший. Для приготування смальцю потрібно свиняче сало і жирові обрізки, вимочуюсь до 12 годин, змінюючи воду.

Вимочене нарізають дуже дрібно і топлять на малому вогні, поки вода не випарується. Шкварки потрібно вилучити, а жир розлити по банках, щільно закривши.

Смалець використовують дуже часто: для смаження м’яса та овочів, для замішування тіста на борошні чи кондитерських виробів. А ще смалець використовують як закуску — намащують на шматок хліба і солять. Можна додавати цибулі, часнику чи інших спецій.

Дуже важливо знати про користь смальцю для здоров’я. Хоча й під температурою багато користі втрачається, але зберігаються вітаміни В4 та E, а також селен. А якщо свиня завжди випасалась на пасовищах чи гуляла, то смалець має велику кількість вітаміну D (більше тільки в печінці тріски).

В4 (холін) врегульовує обмін жирів і білків в організмі і добре впливає на роботу серцево-судинної системи, запобігає появі тромбів і допомагає печінці. Вітамін E має здатність зміцнювати судини, налагоджувати згортання крові та регенерацію тканин.

Смалець використовували і як лікарський засіб: при захворюваннях суглобів, простуді та інших захворюваннях. Також мастили проблемні частини шкіри, де не росте волосся,  смальцем на деякий час, а потім змивали водою. Цю процедуру повторювали кілька разів і згодом волосся справді відновлювалось.

При болях в суглобах радять змащувати смальцем на ніч, накривати восковим папером і закутували на ніч. Часто для кращого результату до смальцю додавала мед.

Смалець використовують навіть у косметології. Найчастіше для очищення обличчя, лікування запальних процесів, зміцнення волосся. Вітамін D сповільнює старіння шкіри, усуває лущення і сухість, надає ніжність і оксамитовість шкірі. Вітамін B4 допомагає відновлюватись клітинам шкіри, від чого вона стає пружнішою, а вітамін Е розгладжує. Селен вберігає шкіру від висипань.

Якщо ви обвітрили шкіру, то смалець допоможе. Треба трохи втирати його в пошкоджену частину шкіри впродовж 7-10 хвилин. Тільки потрібно бути обережними з шкірою навколо очей, адже вона дуже ніжна. Після цього потрібно залишки смальцю забрати паперовою серветкою і накласти зволожувальний крем.

Не так давно: ще наші прабабусі усе смажили тільки на смальці, тому й не було такої кількості захворювань серцево-судинної системи. Адже усі проблеми починаються з харчування. Тваринні жири потрібні організмові, тож можете приготувати смалець самостійно.

Але й не забувайте, що смалець може легко призвести до зайвої ваги, складнощів з перетравлюванням їжі, проблемами з виробленням жовчі. Вживання кожного продукту має мати міру.

А ви вживаєте смалець?

NataM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector