“Шити одяг для ЗСУ – це гордість”: як переселенки з Донеччини евакуювали швейний бізнес до Львова

Вишукані плаття, стильні блузи і модні костюми – таких виробів більше не торкається голка швачок, які раніше працювали на підприємствах Покровська, Сєвєродонецька, Краматорська та інших міст, що опинилися в найбільшій небезпеці з моменту нападу Росії на Україну. 

Підприємці були змушені переїхати в більш безпечне місце, намагаючись врятувати якомога більше устаткування та матеріалів. 

Дизайнерка з Покровська – Вікторія Карпова – пригадує, як ще 4 місяці тому шила одяг для всієї сім’ї, ще й викладала в місцевій швацькій академії. Все змінилося в квітні, коли вона евакуювалася зі своїми близькими до Львова. 

Розповідає, що спершу важко було знову починати все з нуля, але друзі підтримали її і наштовхнули на думку, що її талант швачки може стати у нагоді нашій армії. 

Відтоді Вікторія почала шити все, що потрібно нашим воїнам для якнайшвидшої перемоги. 

“Міцні блискавки, щоб не ламалися, нитки, які потрібно взяти, щоб річ була цупкою, магазини, де це продається – все це мені відомо. Я намагаюся налагодити контакт з хлопцями з передової, аби з перших уст дізнаватися їхні потреби і побажання, щодо зручності і функціональності вбрання. Такий зворотній зв’язок допомагає вдосконалювати свою роботу”, – додала жінка.

Підприємиця з Добропілля на Донеччині Лариса допомагає вишивати шеврони для військової форми. До війни жінка виготовляла домашній текстиль. Вишивала на постелі квіти, а нині тризуби та прапори.

“Те, що я раніше любила робити, більше не приносить мені задоволення, бо думки лише про війну, про нашу армію, тому трошки змінила рід діяльності і от шию одяг для хлопців. Розробляємо лекала, вишиваємо нашивки, шеврони, прапорці, сумки, у нас є патріотична вишивка і військова”, – розповідає переселенка Лариса Поліщук.

До Львова Лариса приїхала із сім’єю, тут уже облаштувалася, але мріє повернутися додому. Щодня переглядає відео з камер спостереження біля її магазину у Добропіллі та плаче.

У Львові в одне швацьке підприємство об’єдналися чотири з Краматорська, Добропілля, Сєверодонецька та Покровська. Зі сходу перевезли обладнання, яке вдалося врятувати від обстрілів. Працівники цих підприємств роз’їхалися хто куди, тож на новому місці довелося створювати новий колектив.

“Ми з дівчатами об’єднали свої сили для спільної перемоги. Навіть, коли побачили одна одну вперше – вже знали, що треба робити, аби ставити країну на ноги. Тепер хочемо трохи розширятися, аби мати можливість заробляти на себе та свої сім’ї. Із цим поки тяжко. Сподіваємося, війна скоро закінчиться і кожна з нас повернеться до звичного життя, шитиме постіль, дитячий одяг, вишиватиме квіти – дуже цього чекаємо!”

Джерело: https://lviv1256.com/

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Поділіться з друзями

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

SofiaP
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector