Чим повсякденне життя в Естонії може здивувати туриста?

Подорожі – моя пристрасть. Мені завжди було дуже цікаво, як люди живуть в інших країнах, чим відрізняються від моїх земляків. 

Я побувала в багатьох куточках планети, тому ніколи не думала, що поїздка в Естонію зможе мене так здивувати. Місцеві звичаї і традиції надзвичайно цікаві та оригінальні, тож я вирішила поділитися ними з вами. 

Якщо Ви навідалися в гості до естонця і залишили на тарілці бодай крихту того, чим він Вас пригощав, тоді на другий гостинний візит до цієї домівки можете навіть не розраховувати. Чому? Бо ви образили господаря.

Зовсім по-іншому в Литві. Якщо господиня помітить за столом гостя з порожньою тарілкою, то поспішить на кухню за додатковою порцією, бо ж для неї це сигнал, що ви не проти посмакувати стравою іще. 

Технології

В Естонії роботи-кур’єри – давно вже не суперпрогресивний і новітній винахід, який здається людям чимось космічним. Це звичайна буденність, яка робить їхнє життя простішим і якіснішим. Для нашого суспільства така ідея більш схожа на фантастичну вигадку. Варто зазначити, що жоден робот за увесь час своєї “кар’єри” не постраждав. Естонці дуже обережно і турботливо ставляться до чужого майна. 

Ставлення до тварин

Якось, прогулюючись Таллінном з друзями, я помітила справжнісінький качиний будиночок. Його на ставку побудували власники ресторану, що знаходиться неподалік. Люди навіть потурбувалися про вивіску, на якій чітко зазначено, щоб туристи уникали спокуси нагодувати каченят усім, що попадеться під руку. 

Вуличні туалети

Чистота, гігієна і стерильність – ось, що можна сказати про вуличні туалети в Естонії. Деякі з них, звісно ж, платні, але ці гроші виправдовують себе. Тим паче вони у місті трапляються практично на кожному кроці. Нам про таке залишається лише мріяти і бігати від кафе до кафе у пошуках доступної вбиральні.

Загалом, в Естонії чисті навіть вулиці. Про це щодня дбають працівники, які займаються прибиранням. Тож мешканці не чекають дощу, аби асфальт під їхнім будинком став охайним.

Естетика країни

Усе в Естонії змушує туристів і місцевих зворушуватися від того, наскільки мило та оригінально тут оформлено навіть найбанальніші речі. Так, до прикладу, обмежувачі пішохідної зони – це не просто стовпи, а великі кам’яні птиці, які виглядають наче справжній витвір мистецтва. В центрі столиці стоїть красивий і великий будинок. Як стоїть? Дуже просто – на металевих конструкціях у вигляді ніг Баби Яги.

“Краса в деталях”, – ось саме той девіз, яким керуються естонці, коли прикрашають свої міста. Вони, крім цього, дуже сентиментальні – люблять усе персоналізувати. Кожен трамвайчик навіть має своє ім’я. 

Якщо поспішаєте на побачення і хочете повідомити своєму кавалеру, біля якої зупинки вас чекати – просто назвіть ім’я трамвайчика, в якому знаходитеся – Ваш обранець одразу знатиме увесь його маршрут. 

В Естонії не лише дуже гарно, але й дуже смачно. Одні лише булочки з корицею чого тільки варті. А ближче до Різдва – очі на ярмарку взагалі розбігаються, стільки всіляких смаколиків. 

Усім рекомендую навідатися до цієї Європейської країни. Впевнена, що поїду туди іще не один раз. 

В яких країнах бували Ви? Що Вас там зачарувало?

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Фото з відкритих джерел

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

SofiaP
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector