Що робити, якщо дуже страшно старіти?

Найбільший страх кожної жінки трохи за 50 – старіти… Ніщо не може налякати її так, як кілька нових зморщок та сивих волосинок в густій шевелюрі. Воно й логічно, адже неможливо радіти тому, що твоє здоров’я погіршується, а з дня на день на тебе чекає зустріч з небажаним гостем – клімаксом. 

Насправді корінь проблеми лежить не в боязні зовнішніх змін, а в тому, що жінка перестає ставити перед собою нові цілі, а старих вже досягнуто, тож мотивація до активного соціального життя просто зникає. 

А дарма! Між іншим, відомі кваліфіковані психологи переконують: старість – це найщасливіша пора в житті кожної людини. Благословенний час, коли людина нарешті може зайнятися тим, до чого справді лежить її душа. 

В молодості люди схильні на необдумані вчинки, а як же інакше – попереду ціле життя з усіма його віражами. Юність – це час пошуку себе в усьому тому різноманітті, яке нам пропонує світ. Молода людина може собі це дозволити, оскільки не обтяжена сотнею зобов’язань перед сім’єю, дітьми, старенькими батьками. 

Все змінюється, коли ми пов’язуємо своє життя з коханою людиною, коли з’являються діти. Разом із їхнім народженням відбувається процес зміни пріоритетів та життєвих цінностей. Фокус уваги з власної персони повністю зміщується на дітей. Тепер вони – центр нашого всесвіту, від якого залежить наше щастя і благополуччя. 

Деяким дуже щастить, і, окрім гармонійної сім’ї, вони отримують від долі іще один подарунок – улюблену роботу, яка допомагає їм відчувати себе реалізованими, успішними і корисними суспільству. Так, звісно, буває не у всіх, але все ж…

Діти – це величезне щастя, але є в них один дуже вагомий недолік… Вони ростуть, стають дорослими і, рано чи пізно, залишають батьківське гніздо. 

Що ж тоді робити батькам, для яких їхні нащадки були єдиним сенсом життя? Чіплятися за партнера, сподіваючись, що вдасться повернути вогонь у стосунки 20-тирічної давності?

Спробувати можна, але що з того вийде?

То що ж тоді? Варіант один – треба пригадати себе у 20 з лишком років і спробувати знову наважуватися на ризик. Коли востаннє Вам доводилося виходити із зони свого комфорту? Коли востаннє ви робили щось, таке, від чого мороз шкірою йде? 

Ніхто не каже завтра вирушати на аеродром, аби стрибнути із парашутом, але ви можете використовувати кожну вільну хвилину з користю для своєї душі. 

Можливо, колись давно у вас була мрія навчитися малювати чи професійно співати – саме час її реалізувати. Було б лише бажання. 

Варто пам’ятати: вік – це лише цифра, а тіло змінюється кожної хвилини. Єдине, що залишається вічно молодим – це наша душа. Подбайте про неї…

Як ви ставитеся до старості?

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Фото з відкритих джерел

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

SofiaP
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector